Észt bajnokesélyest igazolt az F1-es Alpine csapat

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 11. 30.
Paul Aron, az Alpine F1-es tartalékversenyzője lesz 2025-ben
Fotó: Alpine

Az Alpine F1 Team leszerződtette az észt Formula 2-es versenyzőt, Paul Aront tartalékversenyzőnek a következő szezonra.

Aron a 2024-es évad során remek teljesítményt nyújtott. A szezon elején vezette az egyéni pontversenyt, és az utolsó két versenyhétvégére készülve továbbra is versenyben van a bajnoki címért.

„Hihetetlenül különleges érzés csatlakozni a BWT Alpine Formula One Teamhez” – mondta a 20 éves versenyző. „Egyértelmű, hogy ez egy nagyszerű hely minden fiatal versenyző számára, és nagyon örülök, hogy Flavio (Briatore) és Oliver (Oakes) megadta nekem ezt a lehetőséget. 2025 előtt és a kemény munka előtt, ami a csapat tartalékversenyzőjeként jár majd, az év hátralévő részében a bajnokságra kell koncentrálnom, és mindent bele fogok adni, hogy harcba szálljak a bajnoki címért. Alig várom, hogy valóban elkezdhessem a munkát és folytathassam a karrieremet a motorsportban.”

Flavio Briatore, az Alpine vezető tanácsadója elmondta: „Nagyon örülünk, hogy Paul a BWT Alpine Formula One Team 2025-ös tartalékversenyzőjeként csatlakozott a csapathoz. Jelenleg generációváltás zajlik a Forma-1-ben, ahogy azt látjuk, hogy sok fiatal versenyző érkezik a sportágba, akik nagy hatást gyakorolnak. Úgy gondoljuk, hogy Paul az egyik legjobb tehetség, és alig várjuk, hogy F1-es versenyzővé fejlesszük őt.”