Ezt a 2 régi dolgot hozná vissza a Forma-1-be Hamilton

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 11. 14.
Lewis Hamilton, Mercedes
Fotó: Sam Bloxham/Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton elmondta, hogy 2 dolog visszatérését nagyon szeretné látni a Forma-1-ben. Az egyik ilyen a kézi sebességváltó, a másik pedig a „régi típusú” kavicságyak.

Hamilton Interlagosban vizes pályán vezethette gyerekkori hőse, Ayrton Senna 1990-es McLaren MP4/5B-jét, amit kézi váltóval kellett kezelnie.

Még mielőtt beleült volna Senna autójába, arra a kérdésre, hogy milyen jelenleg a sarok-lábujj fékezési technikája, tekintve, hogy kézi sebességváltóval fog vezetni, és a jelenlegi Forma-1-es autókban bal lábbal fékeznek, mosolyogva válaszolt: „Mindig sarokkal és lábujjal fékezek, így kell lennie!”

„Nem, fiatalabb koromban nagyon jó volt [a sarok-lábujj technikája], és amikor a [McLaren] MP4/4-gyel mentem, akkoriban is tudtam.”

„Ez olyasmi, ami hiányzik, bárcsak lenne ilyen a Forma-1-ben. Úgy értem, a kétpedálos dolog egyszerűen nem izgalmas, és vissza kellene hozni a H-váltót. Az fantasztikus volt.”

Később a hétszeres világbajnokot arról kérdezték, hogy agresszívabb lett-e a sportág, mióta ő a mezőnybe került.

Bár szerinte ez nem így van, van egy olyan aspektusa a Forma-1-nek, ami szerinte más, és amivel szívesen foglalkozna, ha lehet.

„Szerintem az egyetlen különbség az, hogy a pályákon most már vannak ezek a[z aszfaltozott] bukóterek” – mondta.

„Azt hiszem, amikor én csatlakoztam, nem voltak ezek a nagy kifutó területek.”

„Nem tudtál túlmenni rajta, letérni a pályáról, majd visszajönni, és ez az, amire azt mondanám, hogy a leginkább felfigyeltem. Így például talán Max [Verstappen] idején, vagy talán éppen előtte, amikor megjelentek ezek a nagy bukóterek, ahol a fiatalabb versenyzők vissza tudtak jönni, és igazán visszaélhettek ezekkel a területekkel, mert így nem érintették az autval például a füvet.”

„Azt hiszem, ez egy igazán jó párnát [védelmet] adott nekik, hogy beágyazzák magukat a sportba, és megtalálják a határt, emit mondjuk Fernando [Alonso] idejében és azelőtt, nem lehetett túllépni, mert a kavicságyban kötöttél ki.”

„A Pouhonnál például, a 10-es kanyarban Spa-ban, a rázókövön túl fű és kavics volt, ami határozottan aggasztó volt, amikor egy ilyen kanyarba bementél.”

„Szóval azt mondanám, hogy ez volt a legnagyobb változás, és jó lenne, ha visszatérne a régi iskola, ha lehetséges. Kavicságy, vagy valami ilyesmi. Talán nem biztonságos, de majd meglátjuk.”