F1 Afrikában? Ausztriában jön a következő lépés

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 06. 25.
Kyalami, Red Bull, Dél-Afrika, David Coulthard
Fotó: Mpumelelo Macu / Red Bull Content Pool

A  Dél-afrikai Köztársaság újabb nagy lépést készül tenni a Forma-1-es naptárba való visszatérés felé, méghozzá ezen a hétvégén!

A Johannesburg melletti Kyalami múlt héten megkapta az FIA jóváhagyását a pálya „Grade 1” homologizációjára, ami azt jelenti, hogy alkalmasnak minősítették Forma-1-es verseny rendezésére.

Most pedig a dél-afrikai sportminiszter, Gayton McKenzie a következő nagy lépésre készül.

„Ausztriában újra találkozunk a FOM-mal” – mondta az eNCA-nak, utalva a hétvégi Osztrák Nagydíjra a Red Bull Ringen.

„Hivatalos ajánlatot szeretnénk benyújtani. Az azt követő héten, július 1-jén jelentjük be a nyertes promótert. Ezt követően minden a Forma-1 kezében van.”

„Lesz egy pályánk, lesz egy promóterünk, és lesz a legnagyobb motorsportközösségünk Afrikában” – tette hozzá.

Kyalami, amely 1993-ig 21 F1-es futamnak adott otthont, megbízta a miami projektről is ismert Apex Circuit Design-t, hogy felügyelje a szükséges F1-es pályamódosításokat.