F1-es nullások: Egy újonc és egy nagyreményű csapat a sor végén, de melyik szerez majd előbb pontot?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 03. 30.
F1 2026 Japán Nagydíj: Sergio Pérez (Cadillac), mögötte pedig a két Aston Martin érkezik
Fotó: Cadillac F1 Team

Három versenyhétvégén van túl a Forma–1-es mezőny 2026-ban, ami három nagydíjat és egy sprintversenyt foglalt magában. Most pedig több, mint egy hónapnyi szünet következik a törölt versenyek miatt.

A Japán Nagydíj után a 11-ből már csak két csapat van, amelyik nulla pontos, és egyik versenyzőjük sem szerzett még pontot.

Az egyik ilyen a Cadillac, amely az F1 újonc csapata, így talán nem annyira meglepő, hogy a tabella végén vannak. Azonban még így sem ők az utolsók, mert ők legalább befejezik a versenyeket.

A másik nullás csapat ugyanis az Aston Martin. Ők a három nagydíj során 6 célbaérkezés helyett (hiszen 2 versenyzőjük van), mindössze egyet tudtak eddig produkálni: Fernando Alonso Japánban be tudta fejezni a versenyt, noha csak a 18. helyen.

A heti kérdésünkkel arra vagyunk kíváncsiak, hogy szerinted melyik csapat tud majd előbb pontszerzést produkálni?

This poll is no longer accepting votes

Melyik csapat fog előbb pontot szerezni?
90 Szavazat · 90 szavazat