F1-es szabálymódosításokat vitattak meg ez elmúlt héten

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 02. 24.
Charles Leclerc, Ferrari
Fotó: Paul Vaicle / DPPI / Ferrari

Az F1 Bizottság keddi londoni találkozóján számos szabálymódosítást vitattak meg, amelyek közül néhány azonnal életbe léphet. A legfontosabb változás a sebességváltókkal kapcsolatos korlátozások eltörlése.

A csapatok eddig maximum öt sebességváltó házat és kazettát használhattak egy szezonban a 24 futamos versenynaptár során, és a túlhasználat 5 rajthelyes büntetést eredményezett. Az új szabályozás értelmében azonban a sebességváltók már nem számítanak korlátozott számú alkatrésznek, így a csapatok szabadon használhatják őket. Az FIA szerint a jelenlegi megbízható tervezés ezt a korlátozást szükségtelenné teszi.

Továbbá az első- és hátsó szárnyak tesztelésében is változások lesznek. A rugalmas szárnyak ellen bevezetett technikai irányelv alapján 2025-re szigorúbb teszteket vezetnek be.

A legnagyobb változás azonban a Monaco Nagydíjat érintheti:

„A bizottság beleegyezett abba, hogy növeljék a kötelező boxkiállások számát a versenyen. Ezeket a javaslatokat a Sporttanácsadó Bizottság a következő hetekben tovább vitatja.”

Továbbá „véglegesítették a pilóták hűtőrendszerét, amelyet olyan változtatások támogatnak, amelyek meghatározzák, hogy mikor kell ilyen rendszereket használni”.