Fennakadás Miamiban: Több rendőrt szeretnének az F1-es versenyzők

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 05. 02.
Yuki Tsunoda, Pierre Gasly és Lando Norris az F1 sajtótájékoztatóján Miamiban
Fotó: Clive Rose/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Forma-1-es Miami Nagydíj már az előtt kritikát kapott a versenyzőktől, hogy azok beléptek volna a pálya területére. A kritika ugyanis a pálya körüli forgalom megszervezésére vonatkozott.

pilóták már azelőtt panaszkodtak a miami forgalomra, hogy a pályára értek volna.

„A közlekedés egy kicsit téma lett” – ismerte el Yuki Tsunoda az FIA tegnapi sajtótájékoztatóján.

Amikor Pierre Gasly rámutatott, hogy Tsunoda legalább rendőri kíséretet kap, a Red Bull pilótája hozzátette: „Szerencsére idén. Tavalyig ez egy kicsit másképp volt!”

Nico Hülkenberg elmondta, hogy neki is segítségre volt szüksége a pályára való bejutáshoz.

„A forgalom egyértelműen téma itt” – mondta.

„Sajnos idén a jelek szerint a nagydíj csökkentette a rendőri kíséret költségvetését. Szóval ez egy kicsit… jó lenne, ha jövőre visszakapnánk, kérem szépen.”

A Mexikói Nagydíj már régóta hírhedt arról, hogy szenved a rossz forgalomtól, de Norris szerint Miamiban most még rosszabb a helyzet.

„A forgalom borzalmas” – mondta. „Rosszabb-e, mint Mexikóban? Talán igen, mert Mexikóban úgymond nincsenek utak. Itt még sosem láttam ennyi utat, mégis ekkora a forgalom. Ez az egyetlen dolog, amin valószínűleg változtatnék.”

Magyarországon azonban nincs ilyen gondjuk a versenyzőknek, hiszen rendszerint rendőri felvezetést kapnak, hogy Budapestről mielőbb zökkenőmentesen a Hungaroringre érkezhessenek.