Fernando Alonso kedvéért komoly átalakulással készült az Aston Martin

Az Aston Martin csapatfőnöke, Mike Krack részletesen beszámolt azokról az erőfeszítésekről, amelyeket az istálló tett annak érdekében, hogy orvosolja Fernando Alonso ülésbéli problémáit.
A kétszeres világbajnok spanyol pilóta a Kanadai Nagydíjon mindössze 23 kör után kénytelen volt feladni a futamot, mivel az üléspozíciója miatt elviselhetetlen kényelmetlenséget érzett. A probléma már a montreali sprintversenyen is hátráltatta a 43 éves versenyzőt. Bár az még nem teljesen tisztázott, hogy a kényelmetlenség összefüggésben áll-e a sprint időmérőjén elszenvedett balesetével.
Nem ez az első eset, hogy Alonso idén másfajta technikai gond miatt kiesik. Az Astonban lévő Honda nem a legmegbízhatóbb a jelenlegi F1-es mezőnyben, de a kiállás nem ennek volt köszönhető Kínában sem. Ott az erős vibráció miatt adta fel a versenyt.
Alonso elvárta a csapattól, hogy a hétvégére egy teljesen új ülést biztosítsanak a számára. Krack elárulta, hogy a csapat gőzerővel dolgozott a hiba elhárításán, ám a valódi tesztet csak a szabadedzések jelentik majd.
„Kedd reggel óta itt voltunk Fernandóval, szóval rengeteg munka ment bele a napba. Nagyon sok variációt kipróbáltunk. Most a vezetés lesz az igazi teszt, mert statikusan látni a dolgokat nem mindig ugyanaz. De úgy gondolom, tettünk egy egészen kis lépést a helyes irányba. Mérsékelten magabiztos volt azzal kapcsolatban, hogy ez javulást fog hozni. De nem lennék meglepve, ha a szabadedzések során még egy újabb finomhangolást kellene végrehajtanunk, hogy valóban teljesen kényelmesen érezze magát.”
A csapatfőnök arra is rámutatott, hogy az F1-es autókban egy ilyen módosítás rendkívül összetett mérnöki feladat, és nem lehet csupán az ülés dőlésszögének megváltoztatásával elintézni a dolgot:
„Nem változtathatsz meg csak úgy egyetlen dolgot, mert akkor a pedálokat is át kell állítanod. Ellenőrizned kell a szabályzatban előírt magassági értékeket és minden effélét, a kormánykerék távolságát… Szóval ez soha nem egyetlen dolgon múlik, hanem a változtatások egy teljes sorozatáról van szó, és ez teszi kissé bonyolulttá a dolgot, ha korábban még nem vezettél vele.”
Alonso egy számára kedvező helyszínre érkezik. Legutóbb itt volt a legnagyobb esélye, hogy futamgyőzelmet szerezzen az Aston Martinnak. 2023-ban már majdnem mindenki elhitte, hogy övé a pole, amikor Max Verstappen odapakolta azt a bizonyos harmadik szektort. Ha az autót kényelmesnek találja a spanyol, akkor idei egyik legjobb eredményét érheti el, hiszen a monacói utcai pályán számít a legkevesebbet az autó nyers teljesítménye.
https://motorsportol.hu/mindenmas/2026/06/02/van-meg-eselye-fernando-alonsonak-a-triple-crownra/








