George Russell rajongói estek neki a Mercedes csapatnak

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 02.
Geoege Russell sisakban, lehajtott fejjel – a háttérben Andrea Kimi Antonelli, szintén sisakban, 2026 Japán F1
Fotó: Sam Bloxham/LAT Images/Mercedes-Benz AG

A Mercedest saját rajongóik kezdték kritizáltni, miután a közösségi médián közzétettek egy videót, melyen George Russell és Toto Wolff csapatfőnök a Japán Nagydíj során tapasztalt problémákat elemezték.

A második rajtpozícióból induló Russell végül a negyedik helyen ért célba a szuzukai versenyen, és a beszámoló videóban hangot adott néhány panaszának, amit a rajongók „kínosnak”, a videót pedig „PR-katasztrófának” tituláltak.

A videó azzal kezdődik, hogy Russell megjegyzi, milyen „szörnyű napja” volt amivel Wolff is egyetértett és hozzátette, hogy a problémák már a kvalifikáción elkezdődtek.

Erre a rajongók mondhatni felelősségre vonták a Mercedes csapatfőnökét azért, miért nem oldotta meg a problémákat a verseny előtt.

Annak ellenére, hogy a Mercedes két versenyzője az első két helyről indult, mindkettőjüknek problémái voltak a rajt után.

A verseny későbbi győztese, Andrea Kimi Antonelli öt helyet veszített a rajt után, de végül sikerült visszaküzdődnie az élre – ezt azonban az is segítette, hogy számára jókor jött a Safety Car fázis, így kevesebb időveszteséggel tudott kereket cserélni. Miközben Russell épp a biztonsági autó megjelenése előtt cserélt, így számára ez peches szituáció volt.

„A rajtok ismét nem voltak elég jók. De hogy igazságosak legyünk, ha egy körrel később állunk volna ki a boxba, valószínűleg megnyertük volna a versenyt, és most arról beszélnénk, milyen remek napunk volt” – mondta Russell.

További problémát jelentette, hogy a biztonsági autós fázis alatt Russell akkumulátora nem töltődött fel, majd az újraindítás után egy szoftverhiba miatt az autója kénytelen volt lassítani a 13-as kanyarban, ami lehetővé tette Charles Leclerc számára, hogy megelőzze őt a negyedik helyért.

„Egyszerűen bosszantó” – mondta a brit. „Aztán az összes többi apró bosszúság, ami utána volt, mint például az, hogy az akkumulátor nem töltődött a biztonsági autó újraindulásakor, és az a dolog Charles-szal, amikor az a szoftverhiba történt.”

Wolff ezt azzal magyarázta, hogy a tervek néha nem jönnek össze, és a szerencse sem állt Russell oldalán.

A rajongók azonban Russell oldalára álltak és a teljes felelősséget a csapatra és Wolffra hárították.

givemesport.com szerint valaki azt írta: „Istenem, ez tényleg undorító. Ne hagyjátok, hogy Toto színjátékot rendezzen, miután mindent elrontott és tönkretette a versenyét. Ő [Russell] még a legrosszabb körülmények között is zseniálisan teljesít, míg ti [a Mercedes] csak hibákat követtek el.”

Egy másik hozzátette: „Toto, mint a csapat vezetője, tisztában van-e azzal, hogy George versenyét a csapat hibái miatt veszélyeztették, és mint csapatvezetőnek, a csapat nevében bocsánatot kellene kérnie ezért?”

„Az egész PR-csapatot ki kell rúgni, ez olyan ciki” – írta egy kommentelő.

„Jó lenne légynek lenni azon a falon, miután az admin leállítja a felvételt” – írta egy másik.

Te mit gondolsz a videóról?