Ha törik, ha szakad, kötelező lesz minimum 2 boxkiállás az F1-es Monacói Nagydíjon

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 02. 26.
Charles Leclerc, Monacói Nagydíj F1 2024
Fotó: Antonin Vincent / DPPI /Scuderia Ferrari Press Office

Az FIA megerősítette, hogy az idei Forma-1-es Monacói Nagydíjra kötelező lesz a (legalább) két boxállás versenyzőnként.

Az F1 Bizottság múlt kedden javasolta ezt a szabályt, miután a hercegség versenyeit rendre az a kritika éri, hogy alig történik pozíciócsere az ottani versenyeken.

A 2024-es versenyen mindössze négy előzés történt a pályán, és az első körös piros zászló semlegesítette is az addigi eseményeket.

A dolgok felpezsdítése érdekében a Motorsport Világtanács (WMSC) jóváhagyta, hogy az idei versenyen két kiállást kell alkalmazni akár  nedves, akár száraz körülmények között, három szettet, normál körülmények között legalább két keveréket alkalmazva.

„A WMSC megvizsgálta a Monacói Nagydíjra vonatkozó kötelező kétkiállásos stratégia bevezetésére vonatkozó javaslatot (nedves és száraz körülmények között egyaránt), azzal az elsődleges céllal, hogy javítsa a verseny sportszakmai látványosságát” – áll az FIA közleményében.

„Az F1 Bizottságban a közelmúltban lezajlott megbeszéléseket követően jóváhagytak egy speciális követelményt a Monacói Nagydíjra vonatkozóan, amely előírja, hogy a versenyen legalább három szett gumiabroncsot kell használni, száraz verseny esetén pedig legalább két különböző gumikeveréket kell használni.”