Hadjar kéri a törött-eltűnt holland trófeáját is, és nem érti, hogy mi zajlik épp

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 09. 06.
Isack Hadjar
Fotó: Rudy Carezzevoli/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Racing Bulls pilótája, Isack Hadjar szeretné visszakapni a törött F1 Holland Nagydíj trófeáját is, annak ellenére, hogy cserére vár.

A francia-algériai pilóta Zandvoortban szerezte meg első Forma-1-es dobogós helyezését, miután a verseny győztese, Oscar Piastri és a Red Bull pilótája, Max Verstappen mögött harmadik helyen ért célba. Azonban, miközben alakulatával ünnepelte ezt a mérföldkőnek számító eredményt, véletlenül ketté törte a kézzel készített trófeát. Azóta megerősítést nyert, hogy Hadjar kap helyette egy másik trófeát, de ő határozottan ragaszkodik az eredetihez, és nem tudja, az hová került:

„Nem is tudom, hová lett a trófeám, a törött kupám. Úgy értem, a csapat gondoskodik róla, azt hiszem. Nyilván jó kezekben hagytam. Mindkét részét. De nem tudom, mi történik épp vele. De kapok egy újat, úgy tudom. De a töröttet is akarom.”

A újonc versenyző hozzátette, hogy sokan adtak neki ragasztót:

„El sem tudjátok képzelni – most a teljes paddockot összeragaszthatnám.”

Miután pár napja volt, hogy feldolgozza a dobogós helyezést, Hadjar még mindig vigyorgott, amikor a monzai sajtótájékoztatón beszélt, bár megerősítette, hogy még nem ünnepelte meg alaposan ezt a mérföldkövet:

„Alapvetően az egész hétfőt válaszadással töltöm. Ebben nem látok semmi változást. Most már elmondhatom, hogy dobogós vagyok a Forma-1-ben, ami klassz. Igazán boldog vagyok.”

Első dobogós helyezése egy nehéz évkezdet után jött, amikor a szezonnyitón Ausztráliában a felvezető körben balesetet szenvedett. Az éve eddigi hullámvasútjáról így beszélt:

„Szerintem a legnehezebb az, hogy megpróbálj nem törődni vele, és nem gondolni rá. Akár jó, akár rossz eredményt hozol, másnap csak visszaülsz az autóba, és azt csinálod, amit a legjobban tudsz. Valójában ez ennyire egyszerű.”