Hadjar most már örülne egy Red Bullhoz igazolásnak – elmondta miért

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 30.
Isack Hadjar nyilatkozik
Fotó: Peter Fox/Getty Images / Red Bull Content Pool

Isack Hadjar jelentőségteljes utalást tett a Forma-1-es jövőjére vonatkozóan, amikor a 2026-ra tervezett esetleges Red Bullhoz való átigazolásával kapcsolatos kérdéseket kapott.

A francia újonc lenyűgözően teljesít debütáló szezonjában, rengeteg pontot szerzett és Zandvoortban dobogóra is állt.

Hadjar érettsége és gyorsasága miatt ő az egyik fő esélyes arra, hogy a következő szezonban Max Verstappen csapattársa legyen a Red Bull főcsapatában, mivel jelenlegi csapattársa, Yuki Tsunoda nehezen tartja a lépést a holland pilótával – noha a japán épp most kapott dicséretet Dr. Helmut Markótól.

Az év nagy részében azt tippelte mindenki, hogy Hadjar lesz a kiválasztott, de a Red Bull megváltoztatta a végső döntés időzítését. Eleinte arról szóltak a hírek, hogy a döntés a Mexikóvárosi Nagydíj hétvégéjén születik meg, de a Red Bull tanácsadója, Helmut Marko később kijelentette, hogy a döntés a szezon vége felé fog megszületni.

Arra a kérdésre, hogy szerinte a döntés a katari és a jövő heti abu-dzabi teljesítményén alapulhat-e, Hadjar így válaszolt:

„Abszolút nem.”

„Nem attól függ a döntés, hogy 22 vagy 23 futam van-e, hanem az átlagot veszik figyelembe” – idézte a Motorsport Week.

„Így hoznak döntést. Tehát lehet, hogy a történelem legrosszabb hétvégéje lesz az enyém. De ez nem fog semmit sem változtatni.”

Hadjar korábban úgy tűnt, hogy szívesen eltöltene még egy évet a Racing Bullsnál. Nyilvánvalóan azért, mert az elmúlt időszakban bárki a Red Bullhoz került Max Verstappen mellé, az súlyos vereséget szenvedett, és gyengébben teljesített, mint a fiókcsapatnál. De mivel jövőre az F1 teljesen új technikai szabályokat vezet be, Hadjar most úgy véli, hogy ez jó alkalom lehet a váltásra.

„Ez jó, tökéletes, mert én minden évben autót váltok” – magyarázta.

„Az életemben még soha nem ismételtem meg egy szezont ugyanazzal az autóval – ez még soha nem történt meg velem.”

„Nem tudom, milyen az, amikor két szezont töltesz ugyanazzal az autóval, még akkor sem, amikor két évet töltöttem az F2-ben, mert akkor is változott a szabályzat. Az egy teljesen új autó volt. Ugyanez volt az F4-ben is. Szóval nem tudom, milyen az.”

Az pedig, hogy hozzá van szokva ahhoz, hogy mindig új autóhoz kell alkalmazkodnia, nagy segítség lehet számára abban, hogy adaptálódjon a 2026-os új autóhoz is, ami akár egy Red Bull is lehet.