Hamilton a legkedvesebb versenyző az F1-es mezőnyben?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 09. 12.
Lewis Hamilton integet
Fotó: ALBERTO VIMERCATI DPPI / DPPI / Ferrari

Lewis Hamiltont sokan kedvelik közvetlen személyisége miatt, népszerűsége pedig messze túlmutat a rajongókon: a fiatal versenyzők körében is nagy példaképnek számít.

Az újonc Oliver Bearman nemrégiben külön kiemelte, mennyire tiszteli a hétszeres világbajnokot.

A Haas ifjú versenyzője az Olasz Nagydíj előtt arról kérdezték, hogyan látja Hamiltont, aki a Ferrarinál nehéz szezont él át. A 20 éves brit részletesen elmondta, miért tartja különlegesnek a 40 éves klasszist.

„Őszintén szólva, ő az egyik legkedvesebb és legnyitottabb versenyző a rajtrácson” – mondta. „Emlékszem, hogy az első versenyem után hihetetlenül kedves volt, és néha találkozunk a versenyzői parádén és hasonló eseményeken, és mindig nagyon kedves és megközelíthető, igazán jó példakép a fiatal pilóták számára.”

Bearman külön kiemelte, hogy mennyit jelent számára, hogy Hamilton ilyen közvetlenül viselkedik.

„Ilyennek kell lenni; mert el tudom képzelni, hogy ha valaki belép a sportba, és a sport csúcsán álló versenyzők megközelíthetetlenek lennének, az nagyon megnehezítené a Forma-1-be való beilleszkedést. De ez egyáltalán nem így van.”

Bearman szavai nagyban visszhangozzák a mezőny többi újoncának véleményét. Hamilton ugyanis gyakran látható, amint időt szán a fiatalokra – többek között Andrea Kimi Antonellire és Isack Hadjarra.

Még Leclerc-nek is segít a Ferrarinál

A Ferrari csapatfőnöke, Frédéric Vasseur a Beyond the Grid podcastban arról beszélt, hogy a hétszeres világbajnok jelenléte még Charles Leclerc-nek is sokat segített.

„Egyértelműen úgy gondolom, hogy ez Charlesnak is segített egy kicsit, hogy enyhítse a nyomást. És ő nagyon jó munkát végzett a szezon kezdetétől fogva. Úgy gondolom, Charles is javított a hozzáállásán, a felépítésén, érettebb lett. Nem tudom, hogy ez Lewis hozzájárulásának része-e, de ez Charles érettségének köszönhető” – mondta Vasseur.

Hamilton maga is többször beszélt arról a nyomásról, amit a Ferrari versenyzőjeként átél, különösen a szezon eleji nehézségek után. A brit azonban optimista maradt, és továbbra is hisz a csapat fejlődésében.