Hamilton elmondta a véleményét az új versenymérnökéről

Hegedűs Dávid2025. 03. 20.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A csapatváltással együtt egy teljesen új versenymérnökkel is meg kell ismerkednie Lewis Hamiltonnak. A brit világbajnok ugyanis Riccardo Adamival dolgozik a jövőben.

Noha sokáig úgy tűnt, hogy Peter Bonnington is követi versenyzőjét Maranellóba, végül maradt a németeknél és az újonc Kimi Antonelli mérnöke lett.

Hamilton így megkapta azt az Adamit, akinek szintén komoly tapasztalta van a szakmában, a Ferrarinál ő volt többek között Sebastian Vettel, vagy legutóbb Carlos Sainz versenymérnöke.

Az első versenyen azonban érzhető volt a rádiózásokban, hogy még bizony voltak kisebb nézeteltérések a két ember között, leginkább a nem megfelelő kommunikáció miatt. Utóbbit Frederic Vasseur csapatfőnök is elismerte, és megígérte, hogy a jövőben javítanak ezen.

Ettől függetlenül a hétszeres világbajnok remek véleménnyel van az új munkatársáról.

„Szerintem Riccardo nagyon jó munkát végzett. Lépésről-lépésre ismerjük meg egymást. A futam után alaposan kielemzünk minden megjegyzést, amit én mondtam, illetve amit ő. Alapvetően én nem az a típusú ember vagyok, aki szereti a sok információt a futamok alatt, hacsak nincs rá szükségem. De vasárnap a legjobbat hozta ki magából, és megyünk tovább.” – fogalmazott a tizedik helyen végző brit.