Hamilton első ferraris rádióüzenetétől minden rajongó azonnal tűzbe jön

Hegedűs Dávid2025. 01. 25.
Lewis Hamilton
Fotó: Fabrizio Boldoni / DPPI / Scuderia Ferrari Press Office

A héten elkezdte a munkát új csapatánál Lewis Hamilton. A hétszeres világbajnok előbb megismerkedett a Ferrari központjával, majd megtette első métereit a vörösök egyik korábbi autójával.

Hatalmas rajongói és média érdeklődés övezte ezen a héten Maranellót és Fioranót. Lewis Hamilton ugyanis bemutatkozott hivatalosan is, mint Ferrari-pilóta.

A látogatása legelején először a maranellói gyárat látogatta meg, majd Fioranóban pályára is gurult a csapat két évvel ezelőtti autójával immáron teljesen vörös felszerelésbe öltözve, bemutatva az idei sisakfestését is.

A hideg, esős időben megtartott tesztre sok rajongó volt kíváncsi a kerítéseken kívül is. Ugyan nem tudta teljesen nyomni neki a brit.

Az első méterek után az új versenymérnöke Riccardo Adami egy rádiós bejelentkezést kért Hamiltontól, aki érzelemdúsan, és az örömét kicsit se titkolva, de a szavakat keresve ennyit felelt:

„Váó…Hűű..Haha…Ez egy… Fantasztikus volt.”

A jelek szerint tehát a britet feltüzelte a váltás, visszatérhetett a jó kedve, a harci kedve, ami mindenképp izgalmas az idei évet előre vetítve.