Hamilton: „Én soha nem leszek öregember”

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 03. 06.
Lewis Hamilton, Ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A hétszeres Forma-1-es világbajnok, Lewis Hamilton kitart amellett, hogy az öregség csak egy lelkiállapot.

Mondta ezt azzal kapcsolatba, hogy Ferrarihoz igazolása után sok kritikát kapott, a korával kapcsolatban.

Hamilton januárban töltötte be 40. életévét, miközben F1-es pályafutása 19. szezonjára készül a maranellói alakulatnál. A brit versenyző 12 szezon után távozott a Mercedestől, ahol 2014 és 2021 között hat világbajnoki címet nyert.

„Az öregség egy lelkiállapot” – reagált a korát firtató kérdésre a Time magazinnak adott interjúban.

„Természetesen a tested öregszik, de én soha nem leszek öregember.”

Miközben Hamilton első  ferraris szezonjára készül, több különböző projekten is dolgozik, többek között a hamarosan megjelenő ‘F1’ című filmen. De szerteágazó érdeklődése ellenése sem áll szándékában abbahagyni a versenyzést.

„Annyit mondhatok, hogy a visszavonulás sehol sincs a radaromon. Akár 50 éves koromig is itt lehetek, ki tudja.”

Korábban épp korábbi csapatfőnöke, Toto Wolff célozgatott Hamilton korára – amire a versenyző reagált is.