Hamilton és Leclerc is kicsit zabos a Ferrari elmaradt a tempója miatt Japánban

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 04. 06.
Lewis Hamilton, Charles Leclerc, ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Lewis Hamilton elismerte, hogy „nem volt elég tempója”, miután hetedik lett a vasárnapi Japán Nagydíjon, a negyedik helyen végző Ferrari-csapattársa, Charles Leclerc pedig azt mondta, hogy „magányos” versenye volt.

A Ferrari nem tudott dobogóra állni az első nagydíján azóta, hogy két hete Kínában mindkét pilótáját külön-külön technikai szabálytalanságok miatt kizárták. A Red Bull-os Max Verstappen vitte el a show-t Suzukában a McLaren párosa, Lando Norris és Oscar Piastri előtt. Hamilton megelőzte ugyan a RB-s Isack Hadjart, így egy hellyel előrébb végzett, mint a rajtpozíciója, de a hétszeres világbajnok szerint nehéz délutánja volt:

„Nem volt meg a tempónk ahhoz, hogy kihívjuk az első három helyezettet, és ez olyasmi, amin keményen dolgoznunk kell, hogy a következő fordulók előtt ezt megoldjuk. Egy olyan beállítással mentem, ami összességében jó volt, de egyszerűen nem adott meg mindent, amire szükségem volt a pályán.”

Sem Hamilton, sem Leclerc nem tudott dobogós helyet szerezni az idény eddigi három futamán, de Hamilton így folytatta:

„A csapat elképesztő munkát végez, és továbbra is együtt fogunk nyomulni, hogy megtaláljuk végre a győzelmeket.”

Leclerc szerint még mindig van pár pozitívum, amit a jövő heti Bahreini Nagydíjra magunkkal vihetnek, ezért a monacói hozzátette:

„Kicsit magányos futamom volt ma. A 4. hely nem egy olyan eredmény, amivel soha ne lennénk elégedettek, de ha a hétvége pozitívumait nézzük, a pénteki munka, amit a beállítások beállítása és a tanulságok tekintetében végeztünk, amit a következő versenyekre magunkkal viszünk, kifizetődött.”