Hamilton közölte, hogy sosem támogatta az FIA elnökét

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 03. 22.
Lewis Hamilton
Fotó: Sam Bloxham//Mercedes-Benz AG

Lewis Hamilton kijelentette, hogy soha nem támogatta a célkeresztbe került FIA elnököt, Mohammed ben Sulayemet.

Ben Sulayem 2021 decembere óta vezeti az F1 irányító testületét, de a hivatali ideje tele van ellentmondásokkal. Szerdán az FIA saját etikai bizottsága öntött tiszta vizet a pohárba, miután azzal vádolták, hogy beavatkozott egy tavalyi verseny eredményébe.

De a nyugalom csak néhány órán át tartott. Az F1 Academy ügyvezető igazgatója, Susie Wolff – a Mercedes csapatfőnökének, Totónak a felesége – közölte, hogy büntetőjogi pert indított az FIA ellen.

Erre azt követően került sor, hogy a testület tavaly decemberben nyilvánosan bejelentette, hogy vizsgálatot indít az ő és férje által betöltött szerepek közötti lehetséges „összeférhetetlenség” ügyében.

Melbourne-ben Hamilton a sajtó előtt is támogatásáról biztosította Wolffot, miközben az FIA-t becsmérelte.

Arra a kérdésre, hogy Ben Sulayem mögött áll-e, a hétszeres világbajnok így válaszolt: „Soha nem volt így.”

„Hihetetlenül büszke vagyok Susie-ra. Szerintem nagyon bátor, és nagyon nagyszerű értékeket képvisel.”

„Egy olyan világban, ahol gyakran elhallgattatják az embereket, az, hogy ő kiállt, nagyszerű üzenet. Valóban hiányzik az elszámoltathatóság ebben a sportágban, az FIA-n belül” – tette hozzá a hétszeres világbajnok.

„Vannak dolgok, amelyek zárt ajtók mögött történnek, nincs átláthatóság, nincs elszámoltathatóság, és erre szükségünk van. A szurkolóknak is szükségük van erre. Hogyan bízhatnának a sportban és abban, ami itt történik, ha ez nincs meg?”

Hamilton ezzel közvetett utalást tett arra a másik botrányra, amely az elmúlt hetekben Christian Horner körül alakult.

„Remélhetőleg ez az álláspont, amit [Wolff] most képvisel, változást hoz, pozitív hatással lesz, különösen a nőkre” – hangsúlyozta a brit.

„Ez még mindig egy férfiak által dominált sportág, és olyan időket élünk, amikor az az üzenet, hogy ha panaszt teszel, kirúgnak. Ez egy szörnyű narratíva, amit a világ felé vetítünk, különösen akkor, amikor a befogadásról beszélünk itt a sportban. Biztosítanunk kell, hogy hűek maradjunk az alapvető értékekhez.”