Hamilton megnevezte a jelen leggyorsabb F1 pilótáját, és szerinte az nem Antonelli

Lewis Hamilton a Kanadai Nagydíj után megnevezte a Forma-1 leggyorsabb pilótáját.
Meglepőmód a hétszeres világbajnok nem a jelenlegi pilóta-bajnokság éllovasát, Kimi Antonellit választotta. Antonelli 43 ponttal vezeti a bajnokságot az év eddigi öt futama után, miután a Mercedes pilótája vasárnap este sorozatban a negyedik futamgyőzelmét aratta. Antonelli mögött Hamilton ért célba, aki a második helyével a legjobb versenyeredményét érte el a Ferrarihoz való csatlakozása óta. Ez volt mindössze a második alkalom, hogy a brit a Mercedesből való átigazolása óta dobogóra állhatott a Scuderia színeiben.
Hamilton sikerét részben Antonelli csapattársa, George Russell kiesése tette lehetővé, aki a 30. körben kénytelen volt feladni a versenyt a hajtásegysége meghibásodása miatt, miközben keményen küzdött az elsőségért Antonellivel. Russell dühös volt, és mérgében kidobta a fejtámláját az autóból. Később a versenybírók felfüggesztett pénzbírsággal sújtották ezért a tettéért. George balszerencséje azonban végül Hamilton előnye lett.
A 41 éves pilóta visszarepült az időben, amikor a futam utolsó szakaszában fej-fej mellett küzdött régi riválisával, Max Verstappennel a második helyért. Lewis a 68 körös verseny 62. körében megelőzte Verstappent, és nem tudta leplezni örömét, hogy sikerült ellensúlyoznia a Red Bull pilótájának egyenesekben mutatott előnyét. Hamilton a riportereknek a verseny után beszélt erről:
„A legjobb érzés az, ha egy másik világbajnokot előzök meg. Nagy lemaradásom volt, amit be kellett hozzak. Valóban nehéz volt ledolgozni azt a különbséget. Őrült módon hajtottam, hogy megpróbáljak közel kerülni hozzá.”
Miközben a Ferrari pilótájaként eltöltött legjobb versenyhétvégéjét ünnepelte, Hamilton dicsérte ősi riválisát, és a rajtrács leggyorsabb pilótájának nevezte:
„Tudják, milyen kiegyensúlyozott és gyors ez a fickó? Ő a leggyorsabb itt, szóval remek érzés volt vele megvívni ezt a csatát. Tényleg nem volt egyszerű megelőzni.”
Hamilton reméli, hogy kanadai sikere fordulópontot jelent az egyébként kiábrándító eddigi szezonban. A vasárnapi futam után Ferrari-csapattársa, Charles Leclerc elismerte, hogy Lewis elképesztően vezetett:
„Szerintem Lewis hatalmas munkát végzett. Nem hiszem, hogy a kocsiban lett volna valami extra, ha megnézzük, hol áll ma Lewis. A második hely volt a legtöbb, amit csapatként elérhettünk. Én ezt a hétvégén 100%, hogy nem tudtam volna elérni.”
Hamilton és a Ferrari arra fog törekedni, hogy a jövő hónapban, június 7-én megrendezésre kerülő Monacói Nagydíjon tovább építsen ezen biztató eredményre.









