Hamilton ötlete volt a monacói szabálymódosítás

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 03. 12.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Lewis Hamilton magára vállalta, állítása szerint az ő javaslata volt a Monacói Nagydíjra bevezetett szabálymódosítás.

A Nemzetközi Automobil Szövetség [FIA] bejelentette, hogy két kötelező boxkiállást vezetnek be Monacóban.

A Forma-1-es versenyzőknek jelenleg is kötelező legalább egyszer a boxba menniük kerékcserére, hogy két különböző gumikeveréket használhassanak. A Monacói Nagydíjon azonban most egy extra boxkiállást is be kell iktatni, amit annak érdekében vezettek be, hogy ne csak vonatozás legyen a szűk utcákon.

„Biztos vagyok benne, hogy ez amúgy az én ötletem volt” – idézte Hamiltont a The Daily Express.

„Ha visszamegyünk, és megnézzük az előző évek néhány átiratát, én már évek óta emlegetem a két kiállást. Szerintem Monacóban legalább kétkiállásos [futamnak] kell lennie. Szerintem az egykiállásos sosem volt igazán jó.”

„Szerintem az a nagydíj egy nagyszerű nagydíj, de a futam… Talán többet tud nyújtani a verseny egynél több boxkiállással.”

Hamilton eddig 3 alkalommal nyert Monacóban. Nála többször csak Alain Prost (4), Michael Schumacher és Graham Hill (5), valamint Ayrton Senna (6) nyert a hercegségben.