Hamilton sejti a Red Bull visszaesésének okát

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 09. 21.
Max Verstappen, Lewis Hamilton
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Mercedes versenyzője, Lewis Hamilton nem gondolja, hogy tartós lesz a Red Bull a Szingapúrban mutatott gyenge szereplése.

Az, hogy a Red Bull Szingapúrban nem tudott beleszólni az élen haladók csatájába, nem győzte meg Hamiltont arról, hogy már ne lennének a legjobbak a mezőnyben.

Miután 2023-ban eddig minden futamot megnyertek, sem Max Verstappen, sem Sergio Pérez nem volt versenyben a győzelemért, de még a dobogóért sem Szingapúrban. Idén először történt meg, hogy nem a Red Bull nyert.

Hamilton elmondta, van egy sejtése, hogy miért nem voltak formában Szingapúrban, mondván, a Milton Keynes-i székhelyű csapat már 2024-re összpontosít.

„Nem igazán tudom, hogy miért vannak lemaradva, a tempó szempontjából” – mondta.

„De szerintem jó látni, hogy mások, például [a McLaren és a Ferrari] erős tempót diktálnak.”

„Jó látni, hogy a Ferrari nagyon felgyorsult, és szerintem ez pozitívum.”

„A jövő évi autón dolgoznak [a Red Bull], szóval… kevesebb szélcsatornában töltött idejük van, szóval valószínűleg az idei autó egy részét használják a jövő évihez, ők biztosan előttünk álltak át [a 2024-es autó fejlesztésére].”

„Szóval nem, szerintem ez csak egy a dolgok közül. Annyira egyértelműen előrébb járnak, hogy talán ők kevesebbet fejlesztik az [idei] autójukat, mi pedig még mindig hajtunk, hogy fejlesszük a mostani autónkat. De majd az idő eldönti.”

A szingapúri futamgyőztes Carlos Sainz ennek ellenére nem lepődne meg, ha a hátralévő versenyeket ismét a Red Bull nyerné.

„Nem lennék meglepve, ha a szezon utolsó néhány futamát még ők nyernék” – mondta a spanyol.

„Úgy gondolom, Szingapúr megadta nekünk az esélyt, és jól használtuk ki. De még mindig úgy gondolom, hogy a szezon hátralévő részében is ott lesznek elöl, és nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon nehéz lesz őket legyőzni.”

„Szerintem nagyszerű lenne az F1 számára, ha a Ferrari, a McLaren, a Mercedes, az Aston Martin – ha minden versenyen két-három tizeddel gyorsabbak lennénk, hogy kihívjuk őket versenytempóban.”

„Az idei verseny hihetetlen lenne, nyolc versenyző harcolna a győzelmekért, mint ahogy ma is [vasárnap] láttuk, négy-öt srác harcolt a győzelemért egy utcai pályán.”

„Szóval ez csak azt mutatja, hogy az F1-ben mekkora potenciál van egy hihetetlen show létrehozására. De az is igaz, hogy a Red Bull idén jól kifaragta az autót, és elképesztő munkát végeznek.”