Lewis Hamilton elmondása szerint teljesen megújulva kezdi meg a 2026-os Forma–1-es szezont, annak ellenére, hogy a Ferrari színeiben töltött első idénye kifejezetten nehézre sikerült.
Hamilton 2025-ben egyetlen dobogót sem tudott szerezni, mégis optimistán tekint előre, amit közösségi oldalán is egyértelművé tett: „Nem megyek sehová, úgyhogy maradjatok velem.”
A bahreini tesztet követően Hamilton hangsúlyozta, mennyire inspirálja a fejlesztési munka folyamata. Mint írta: „Vége a tesztnek. Hihetetlen látni, ahogy egy csapat mindent belead egy autó megépítésébe.”
Számára ez a munka legizgalmasabb része. „Ez a munkám leglenyűgözőbb része. Minden a nulláról épül fel, újra és újra megtervezik és áttervezik. És csak néhányunknak adatik meg, hogy kipróbálja ezt a gépet. Ez az érzés sosem válik megszokottá.”
A hétszeres világbajnok külön köszönetet mondott a Ferrari gyárában dolgozóknak is. „Szeretnék hatalmas köszönetet mondani mindenkinek a gyárban a kemény munkáért, hogy idáig eljuthattunk!! Őszintén hálás vagyok.”
Hamilton azt is világossá tette, mennyire fontos számára maga a versenyzés és a közönség: „Annyira szeretem ezt a munkát, imádok a csapatommal dolgozni és a szurkolóknak vezetni. Hihetetlenül szerencsés vagyok, hogy azt csinálhatom, amit csinálok, és izgatottan várom az előttünk álló szezont.”
A 41 éves pilóta a bejegyzés végén személyesebb hangvételre váltott, és egyértelmű üzenetet küldött a szurkolóknak. „Egy pillanatra elfelejtettem, ki vagyok, de nektek és a támogatásotoknak köszönhetően ezt a hozzáállást többé nem fogjátok látni.”
Majd határozottan elmondta, hogy tudja mi a cél, és mit kell tennie. „Tudom, mit kell tennem. Ez egy pokolian jó szezon lesz. Mindent beleadtam, hogy ma itt lehessek. Gyerünk, csapat!!!”
Hamilton 20. Forma–1-es idénye márciusban kezdődik az Ausztrál Nagydíjon. Legutóbbi futamgyőzelmét 2024. július 28-án, a Belga Nagydíjon aratta, míg világbajnoki címet legutóbb 2020-ban ünnepelhetett.