Hiába volt F1-es versenyző, elvették a jogosítványát!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 12. 04.
Christian Horner, Nigel Mansell
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A szabály az szabály, még akkor is, ha Forma-1-es világbajnokról van szó!

Nigel Mansell, az 1992-es Formula-1 világbajnokot, 1997. december 4-én eltiltották a közúti vezetéstől az Egyesült Királyságban.

Ennek az oka közlekedési szabálysértés volt, Mansell ugyanis új Bentley-jével jelentősen túllépte a sebességhatárt.

Bár Mansell ügyvédje a nevében elnézést kért és az ex-versenyző „makulátlan közúti múltjával” és kiemelkedő képességeivel próbált érvelni. Ez azonban nem hatotta meg a bírót.

Súlyosnak ítélték a szabálysértést, mivel Mansell figyelmen kívül hagyta a közlekedési szabályokat, és ezzel veszélyeztette a többi közlekedőt. Hat hónapos eltiltással és 400 fontos (mai árfolyamon kb 200 ezer forint) bírsággal sújtották Mansellt a kihágásért!

Embed from Getty Images