Hoppá: Maga az FIA elnöke rúgta ki az F1 vezető versenybíróját

Hegedűs Dávid2024. 11. 29.
FIA, Mohammed Ben Sulayem
Fotó: Lintao Zhang / Getty Images / Red Bull Content Pool

Rendkívüli hírről számolt be a brit dailymail. A portál elmondása szerint már nem dolgozik az F1 kötelékében Tim Mayer, aki a versenybírók vezetője volt.

Az 58 éves versenyirányító a McLaren társalapítójának, Teddy Mayer-nek a fia. A mexikói futam óta viszont nem volt jelen a versenybírói posztján. Mayer az azt megelőző austini futamon, mint az amerikai szervezők tagjaként teljesített szolgálatot. A futam után pedig beidézték őket, amiért a futam után a nézők behatoltak a pályára, akkor, amikor még nem lett volna szabad nekik.

A forrás értesülései szerint ekkor az amerikai promóterek olyan megjegyzéseket tettek, amelyek felbosszantották az FIA elnökét, Mohammed Ben Sulayemet.

Hogy ennek van-e köze Meyer menesztéséhez, azt nem tudni, csak annyi, hogy maga Sulayem rúgta ki őt.

Mayer egyébként 15 éves dolgozik versenybíróként, amiért fizetést sosem kapott. Majd később a versenybírók elnöke, vezetője lett.

Nem ez az első váratlan távozás az F1 vezetésében, ugyanis nemrég a versenyigazgató Niels Wittich is távozott, kétes körülmények között.