Horner egy gyermekkórház segítségével tett rendet Vettel és Webber között

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 01. 18.
Sebastian Vettel, Mark Webber, 2010
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner a Red Bull Racing csapatfőnöke, annak 2005-ös alapítása óta.

Megtapasztalt és menedzselt már néhány versenyzők közötti, csapaton belüli rivalizálást, többek között Mark Webber és Sebastian Vettel között is. Míg Webber volt a tapasztaltabb a csapatban, addig Vettel volt az lelkes, új tehetség.

Christian Horner arról mesélt, hogy Webber magára akarta irányítani a figyelmet, míg Vettel egy fiatal, és lendületes versenyző volt, aki maga is versenyeket és bajnokságokat akart nyerni. Horner felidézte, a 2010-es Török Nagydíjat, amelyen a csapattársak összeütköztek, amikor az első és második helyen haladtak.

„Mark Webber és Sebastian Vettel érdekes kombináció volt” – mondta a Secrets of Success podcastban. „Érdekes volt a 2010-es bajnokság elején, amikor mindketten kaptak egy olyan autót, amely alkalmas arra, hogy a világbajnoki címért harcoljanak, és hirtelen az elvárásaik és a személyes igényeik aránytalanná váltak a csapatéval szemben.”

„Egy versenyen az első és a második helyen álltak, és végül egymásba ütköztek. És így a csapat maximális pontokat ajándékozott a legnagyobb riválisainknak abban az időszakban.”

A Red Bull csapatfőnöke a futam után a Great Ormond Street-i gyermekkórházba vitte Sebastian Vettelt és Mark Webbert, hogy a dolgokat helyre tegye. Ezzel elsősorban azt akarta megmutatni a párosnak, milyen kiváltságos helyzetben vannak, hogy egy F1-es csapatnál versenyezhetnek. Horner azt is megérttette velük, hogy a csapat érdekeinek mindig előbbre valónak kell lenniük a sajátjukénál.

„Úgy éreztem tehát, hogy helyes volt kivonni őket a komfortzónájukból, elmagyarázni nekik, és megmutatni nekik, hogy azért vannak ott, hogy egy szerepet töltsenek be, és az önérdekük nem lehet nagyobb, mint a csapaté.” – mondta.

Sebastian Vettel végül 2010 és 2013 között négy világbajnoki címet nyert, míg Mark Webber 2013-ban vonult vissza az F1-től.