Horner kimaradt a buliból, de szexting partneréhez Jos Verstappen is közel áll?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 03. 06.
Christian Horner
Fotó: Clive Mason / Getty Images / Red Bull Content Pool

Verstappenék valóban a Horner-elleni tábort erősíthetik. Úgy tudni, hogy a Red Bull botrányba keveredett csapatfőnökét, Christian Hornert nem hívták meg Max Verstappen édesapjának, Josnak a pazar születésnapi partijára Dubaiba, a múlt hétvégén.

Az 52 éves Jos és az 50 éves Horner állítólag heves szóváltásba keveredtek Bahreinben, miközben a Red Bull-főnök körül továbbra sem csitul a hangulat „szexting” [szexting = provokatív, szexuális tartalmú üzenetváltás] ügye miatt.

Az idősebb Verstappen stílusosan ünnepelte születésnapját egy dubaji luxusszállodában a háromszoros világbajnok fiával, a pilóta menedzserével, Raymond Vermeulennel és a Red Bull igazgatójával, Helmut Markóval együtt. Korábban Horner is közel állt ehhez a négyeshez, de úgy tűnik, ez már a múlté.

A  német Bild című lap szerint a csapatfőnök Horner állítólag annak ellenére sem volt a vendéglistán, hogy a Bahreini Nagydíj után szintén Dubajban tartózkodott.

Jos, is egyre inkább belekerül a Red Bullt elborító káoszba, mivel a pletykák szerint közel áll ahhoz a nőhöz, akivel Horner a vádak szerint szextingelt.

A Red Bull csapatfőnöke elvileg hétfőn találkozott Max Verstappen képviselőjével, hogy csillapítsa a felgyülemlett feszültséget, miután a versenyző édesapja arra figyelmeztetett, hogy a csapat „fel fog robbanni”, ha Horner marad.

De úgy tűnik, hogy itt többről van szó, mintsem csupán Jos erkölcscsőszként elutasítsa Horner állítólagos tettét. Jos a pletykák szerint azt akarja, hogy Hornert kirúgják, máskülönben azt fogja szorgalmazni, hogy a fia, Max átigazoljon a Ferrarihoz vagy a Mercedeshez. Ebben segítségére lehet, hogy Jos Verstappen jó kapcsolatot ápol a Mercedes csapatfőnökével, Toto Wolffal, ráadásul Wolff valószínűleg repesne az örömtől, ha a távozó Lewis Hamilton helyére egy másik bajnokot ültethetne. Pláne ha ezzel a Red Bull orra alá is borsot törhet.

Mindenesetre Jos olyannyira belekeveredett az ügybe, hogy vasárnap még azt is kénytelen volt tagadni, hogy ő állt Horner állítólagos üzeneteinek kiszivárgása mögött.

„Ennek nem lenne értelme. Miért tennék ilyet, amikor Max olyan jól teljesít itt?” – reagált a feltételezésekre id. Verstappen.

A bahreini futam után Jos egyenesen azt mondta a sajtónak, hogy a Red Bull Racing tönkre fog menni, ha Horner marad a csapatfőnök.

„Feszültség van , amíg ő a helyén marad” – mondta.

„A csapatot az a veszély fenyegeti, hogy szétszakad. Nem mehet ez így tovább. Fel fog robbanni.”

„Az áldozatot játssza, miközben ő okozza a problémákat.”