Majdnem mindig elhagyom az országot az F1-es kalandozásaim során, de arra gondoltam, miért ne fedezhetném fel a környékemet itt Magyarországon. Úgy döntöttem, megnézem, a Hungaroringet, meg hogy hogy áll a felújítás.
Ezt azért tudtam megtenni, mert közvetlenül a Hungaroring mellett van egy kisebb hegy egy kilátóval, ami könnyen megközelíthető, és remek kilátást nyújt, különösen a Hungaroringre.
Az Örs vezér teréről H8-as HÉV-vel mentem Mogyoródra (van bérletem, így csak kiegészítő jegyet kellett vennem, ami 800 forint volt oda-vissza), és onnan már csak sétáltam. Körülbelül 20 perc, nem túl nagy a szintemelkedés, így inkább sétának nevezném, mint túrának. Az út eleje aszfaltozott, majd földút, végül murvás.
A kilátót Szent László-kilátónak hívják, és néhány lépcső aztán egy létra megmászása után csodás panoráma tárul elénk mind a négy irányban. Sajnos néhány fa és bokor kinőtt körülötte, így a Hungaroringre való kilátás kicsit korlátozott, de a pálya nagy részét így is látni lehet. Jelenleg természetesen felújítás alatt áll, ami a távolból is jól látszik – rengeteg a daru.
Ajánlom, hogy vigyél magaddal egy távcsövet (amit én sajnos otthon hagytam), hogy még részletesebben lásd a dolgokat. A séta könnyű, így akár egy napsütéses őszi napon (ha lesz még ilyen) vagy bármelyik másik évszakban is érdemes ellátogatni, még télen is, ha tiszta az idő.