Így éli a rendes nyugdíjas életét Helmut Marko

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 01. 10.
Dr. Helmut Marko
Fotó: Joerg Mitter/Red Bull Content Pool

Helmut Marko azt állítja, hogy örül annak, hogy távozását követően nem kell Ausztráliába repülnie a következő Forma-1-es futamra.

Az osztrák tanácsadó Max Verstappen Abu Dhabi bajnoki címének elvesztése után távozott a Milton Keynes-i istállótól, majd a GPblognak megerősítette, hogy a csapat elhagyásának döntése teljes mértékben a sajátja volt – ellentétben az eredeti spekulációkkal. Az F1-Insidernek adott interjújában Marko bevallotta, hogy nem bánja, hogy nem kell Ausztráliába repülnie a szezonnyitóra:

„Örülök azon gondolatnak, hogy februárban nem kell Ausztráliába repülnöm.”

Majd hozzátette, hogy otthon is változtatásokat hajt végre, hogy lépést tudjon tartani a versenyekkel:

„Most átállítom a tévét, hogy továbbra is meglegyen minden információ, amihez hozzászoktam – mert szektoridők és hasonló adatok nélkül nehéz követni a versenyt.”

Két évtized után Marko először nem ül majd a Red Bull pit falán Ausztráliában, ezzel véget ér egy figyelemre méltó korszak, amelyet nagy sikerek és a tehetségek felismerésének rendkívüli képessége jellemeztek – többek között a világbajnok Sebastian Vettel vagy Max Verstappen.

A Krone Zeitungnak adott legutóbbi interjújában a korábbi Haas-csapatfőnök Steiner elmondta, hogy meglepte a távozás időzítése, de egyértelművé tette, hogy aligha kétséges, hogy Marko a jövőben is téma marad:

„Biztos vagyok benne, hogy a jövőben fogunk még egy-két nyilatkozatot hallani a Doktortól – emiatt nem kell aggódni.”