Jég veled, Lewis Hamilton! Bobos javaslatot kapott a hétszeres F1-es világbajnok

A jamaikai sprinter, Tyquendo Tracey úgy véli, hogy Lewis Hamilton jó olimpiai bobos lehetne – ha a hétszeres F1-es világbajnok új izgalmakra vágyna egy esetleges visszavonulás után.
Tracey a milánói-cortinai játékokon párhuzamos sportkarriert épít a jamaikai négyfős bobcsapattal, amelynek története 1988-ig, a „Cool Runnings” csapatáig nyúlik vissza – Hamilton egyik kedvenc filmjének hőseihez. A film magyar címe: Jég veled.
41 évesen Hamilton nem lehet olyan gyors, mint a szánkót toló Tracey, aki 10 másodperc alatti fut le 100 métert, de a bob kormányzás feküdhet neki.
„Szerintem (Hamilton) jól teljesítene” – mondta a Forma-1-rajongó Tracey a Reuters Televisionnek.
„Ha olyan embereket látunk, mint Lewis Hamilton, akik 200-250 mérföldes sebességgel veszik be a kanyarokat, akkor biztosan megvan benne az a szem, ami a szánkó manőverezéséhez szükséges… Személy szerint úgy gondolom, hogy nagyon jól teljesítene.”
Az olimpiai négyes bob körülbelül 150 kilométer/órás sebességet is elérhet.
Hamilton, akinek apai nagyszülei a karib-tengeri Grenada szigetéről érkeztek Nagy-Britanniába, gyakran beszélt a Jég veled című film hatásáról, amelyben fekete sportolók törnek be a fehérek által dominált sportágba – ez a történet hasonló az ő saját motorsportban való indulásához. A közelmúltban pedig Hamilton a bobozás iránt is érdeklődést mutatott.
„Ha téli olimpiai sportot kellene választanom, az a bobozás lenne” – mondta. „Mindig is bobozni akartam.”
„Nincs grenadai csapat, szóval talán elvinném a legjobb barátomat, Jant, és még pár grenadai srácot, és létrehoznám a bobcsapatot.”
Tracey elmondása szerint Hamilton a példaképe.
„Megnéztem az új Forma-1-es filmet, amiben Lewis producer volt. Ezután elkezdtem jobban odafigyelni a Forma-1-re” – tette hozzá.
„Ő az én emberem. Bizonyos értelemben az én népem. Szóval automatikusan példakép sok ember számára, csak azért, mert onnan származik, tudod, azért, mert az, aki.”









