Jobbkezet kapott a Toto Wolff: Bradley Lord lett a helyettese

A Mercedes Bradley Lordot nevezte ki helyettes csapatfőnökké, hogy Toto Wolffot segítse a Forma–1-es csapat vezetésében.
Lord 2013-ban csatlakozott a Mercedes F1-es csapatához kommunikációs menedzserként, legutóbb pedig a brackleyi csapat képviselőjeként és kommunikációs igazgatójaként dolgozott.
A Mercedes által publikált közlemény szerint Lord felelősségi köre évről évre bővült. Kinevezésének célja, hogy hivatalossá tegyék ezeket a feladatköröket.
A lépés nem érinti Wolff csapatvezetőként betöltött feladatait, Lord inkább támogató szerepet fog betölteni a csapatnál.
„Csapatunk és az F1 növekedésével jelentősen bővült a tevékenységünk köre és a vezetői szintű felelősségi körünk” – idézi Wolffota közlemény. „Ezért megragadtuk ezt a lehetőséget, hogy hivatalossá tegyünk egy változást, amely a gyakorlatban már egy ideje működik.”
„Bár a szerepem és az általános felelősségi köreim egy milliméterrel sem változnak, Bradley munkája csapatfőnök-helyettesként tovább fogja erősíteni vezetői csoportunk képességeit, és folyamatos támogatást nyújt nekem, mint csapatfőnöknek és vezérigazgatónak.”
„Bradley elkötelezett és régóta szolgáló tagja szervezetünknek, aki fontos szerepet játszott abban, hogy a csapat a modern korszak legsikeresebbjévé váljon. A struktúránk ilyen módon történő összehangolása biztosítja, hogy vezetői csoportunk teljes mértékben azokra a területekre koncentrálhasson, ahol a legnagyobb értéket tudják hozzáadni, és optimálisan megfeleljen a gyorsan növekvő sportág igényeinek.”









