Katarra viszi büntetését Bortoleto, amiért kitorpedózta Strollt az egyes kanyarban

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 11. 23.
Gabriel Bortoleto
Fotó: Chris Graythen/Getty Images/Stake F1 Team

Mivel a futamon nem tudta letölteni a rá kiszabott büntetést Gabriel Bortoleto, ezért Katarban fogja.

Folytatta közös történetét Gabriel Bortoleto és Lance Stroll, miután a legutóbbi Sao Pauló-i Nagydíjon ütköztek. Akkor az első körben a tízes kanyarban Stroll tette falba Bortoletót, akinek fel kellett adnia a futamot. A versenyt követően nem volt haragban a két pilóta, de Franco Colapinto beszállt az esetbe, mint külső szemlélő, aki bírálta Stroll versenyzési stílusát. Ezt a csörtét áthozták Las Vegasba is, ahol befejezték. Azonban most fordított felállásban.

A Las Vegas-i Nagydíjon az első kanyarban hátulról érkezett Bortoleto, aki elfékezte magát és belerongyolt Strollba. Az Aston Martinnak a hátsó szárnya letört, így ki kellett mennie a boxba. A balesetbe mindkét Alpine is belekeveredett, Pierre Gasly megforgott, amíg Colapintónak majdnem meg kellett állnia, nem mellesleg Alex Albon is szedett fel törmeléket.


A Sauber újoncának egy tíz másodperces időbüntetést osztottak ki baleset okozásáért, amit nem töltött le, mert nem sokkal később ő is kiállt. Így a kiosztott büntetés módosul, öt rajthellyel hátrébbról fog indulni a Katari Nagydíj főfutamán, továbbá, kapott két büntető pontot a szuperlicencére.