Képekkel szemléltette Horner, miért nekik van igazuk

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 04. 21.
Christian Horner, Red Bull
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Christian Horner nyomtatott képekkel magyarázta el a médiának, miért született hibás döntés a Szaúd-Arábiai Nagydíjon.

Jól kapta el a rajtot Oscar Piastri, így az első helyről induló Max Verstappen mellé ugrott. Az első kanyarba egymás mellett hajtottak be, majd a holland kiszélesítette a pályát, és így került teljesen az ausztrál elé.

A stewardok jogtalan előnyszerzésnek minősítették a manővert, így 5 másodperces időbüntetéssel sújtották a négyszeres világbajnokot. Ám Verstappen és a Red Bull úgy érezte, nem döntöttötek jól a stewardok. Igazuk bizonyításaként a brit csapatfőnök képekkel szemlélte álláspontjukat a sajtónak a futam után.

Horner a fotók segítségével elmonda, az 1-es kanyar bejáratánál egymás mellett volt a két versenyző, majd a kanyarcsúcspontnál Verstappen autója egy kicsivel előrébb volt. Emiatt vélték úgy, hogy nem volt szabálytalan a következő kanyar levágása és nem kell visszaadni a pozíciót.

,,Úgy gondolom, ez elég kemény büntetés volt. Nem engedtük el a pozíciót, mert nem gondoltuk, hogy bármi rosszat tett (Verstappen). Elég világosan látszik itt, hogy a kanyar csúcspontjánál Max megelőzte őt (Piastrit). A korábban megbeszélt irányelvek tükrében ez durva döntés volt. Ha a pozíciót feladjuk, akkor piszkos levegőbe kerül és George (Russell) is gondot okozott volna nekünk”magyarázta a Red Bull csapatvezetője.

Horner úgy érezte, büntetés nélkül sima Verstappen győzelem született volna:

,,A legjobb amit tehettünk, hogy elfogadjuk a büntetést, leszegjük a fejünket és megyünk tovább. Jó volt a tempónk a McLarenhez képest az első etapban, de sajnos a büntetést is ebben a szakaszban kellett letöltenünk. 2,6 másodperccel végzett előttünk Oscar, ha nincs a szankció, akkor ez sima győzelem lett volna, de egy ilyen esetnél mindig megoszlanak a vélemények. Őszintén nem értem, hogyan jutottak erre a döntésre a stewardok. Mindketten ugyanolyan tempóval mentek be a kanyarba, Oscar mélyebben érkezett,  Max pedig nem tud csak úgy eltűnni onnan. Talán újra kellene gondolni ezeket a szabályokat. Egyszerűen nem tudom, mi történt azzal az elvvel, hogy ‘hagyjuk őket szabadon versenyezni az első körben’. Úgy tűnik, ezt már teljesen elfelejtették.”