Két éve majdnem tényleg otthagyta a Forma-1-et Stroll

Hegedűs Dávid2025. 10. 20.
Lance Stroll
Fotó: Zak Mauger / LAT Images / Aston Martin F1 Team

Lance Stroll a mai mezőny fekete báránya, olyan értelemben, hogy sok megnyilvánulása utal arra, hogy neki valójában semmi kedve nincs a Forma-1-hez. Őt azonban a milliárdos és csapattulajdonos édesapja tartja a sorozatban.

A kanadai mára a mezőny egyik legrutinosabb versenyzője lett, 2017 óta állandó tagja a mezőnynek és közelít a 200. futamához. Ám komoly eredménye nincs igazán, három harmadik hely a legjobb eredménye, de dobogóra 2020 óta nem állt.

Noha még mindig csak 26 éves, nála többször is felmerült már, hogy szívesebben csinálna mást, noha leginkább a szakértők részéről.

Ő maga sosem beszélt nyíltan a motiválatlanságáról, illetve egyéb vágyairól. Az Aston Martin tartalékpilótája Felipe Drugovich azonban most elmesélt egy eddig nem ismert sztorit, amely szerint majdnem otthagyta Stroll a Forma-1-et a 2024-es év előtt.

„Meghosszabbítottam a csapattal a szerződésemet 2024-re és 2025-re, de nem csak reménykedtem, hanem konkrét tárgyalások is voltak arról, hogy átvehetem Stroll helyét 2024-től. 2023 végén kicsit felkavaródott az állóvíz, elérkezettnek éreztem a lehetőséget, sokkal közelebb volt az, mint korábban bármikor. Nagyon közel állt a csapat ahhoz, hogy Lance nem folytatja 2024-re.” – árulta el a brazil egy podcastben.

Stroll végül maradt a sorozatban, így a 2022-es F2-es bajnok Drugovich számára maradt a remény és a tartalékpilótai szerepkör. Emellett pedig a decemberben induló, következő Formula E idény egyik állandó versenyzője lesz az Andretti csapattal.