Ki a felelős a Ferrari gyenge szerepléséért? Vasseur olyat hibáztat, aki már nincs is a csapatnál?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 05. 24.
Ferrari Imola
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A Ferrari csapatfőnöke, Fred Vasseur finoman szólva elégedetlen volt a csapat kvalifikációs eredményével Imolában. A Ferrari történetében először fordult elő, hogy egyik versenyzőjük sem indult az első 10-ből azon a pályán.

Lewis Hamilton végül vasárnap a negyedik helyen végzett, Charles Leclerc pedig a 6. lett, de nyilvánvalóan jobb is lehetett volna az eredmény hazai közönség előtt jobb rajtpozíciókkal.

Úgy tűnik, a Ferrarinak gondjai vannak azzal, hogy a legtöbbet hozza ki az új gumikból. Miközben a csapat a megoldást keresi, úgy tűnik, hogy van egy olyan személy, aki kulcsszerepet játszott a tavalyi autó tervezésében, de azóta már továbbállt a csapattól.

Az olasz Corriere dello Sport beszámolója szerint Vasseur a Ferrari korábbi technikai igazgatóját, Enrico Cardile-t hibáztatja a csapatnál idén uralkodó zűrzavarért.

Cardile 2016-ban csatlakozott a Ferrari F1-es csapatához, miután több mint egy évtizeden át dolgozott a GT projektjükön. A tavalyi szezonig az aerodinamikai részleg vezetője volt, mielőtt az Aston Martin leszerződtette volna technikai főnöknek.

A Ferrari idén júliusig megakadályozta, hogy Cardile az Aston Martinnál elkezdje a munkát. Az olasz lap azonban megkérdőjelezi, hogy Cardile mennyire hibáztatható az idei szezonban történtekért, tekintve, hogy ő is tagja volt annak a csapatnak, amely a tavalyi év második felében sokat segített a Ferrarinak a javulásban.

Az pedig, hogy Vasseur a korábbi technikai főnökre próbálja kenni az idei szezon problémáit, valószínűleg nem fog tetszeni a Ferrari vezetőinek. Pláne, ha a megoldás meg elmarad…