Kiderült, mi okozta a Red Bull lámpájának a meghibásodását

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 04. 15.
Max Verstappen Red Bull
Fotó: Clive Rose/ Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner elárulta, hogy miért romlott el a boxutcai jelzőlámpa Red Bull garázsánál, a Bahreini Nagydíjon.

A futamon Max Verstappen és Yuki Tsunoda is azért vesztett komoly másodperceket, mert a Red Bullnál a boxban lévő jelzőlámpa-rendszer nem váltott zöldre annak ellenére, hogy befejezték a kerékcseréket. A csapatnak végül ahhoz kellett folyamodnia, hogy a főszerelő kézzel engedje ki az autókat. Ezután Verstappennek egy újabb kerékcseréjénél már nem a lámpával, hanem a jobb első kerékkel volt probléma. Így a Red Bull meglehetősen nehéz napot tudott le a boxban.

A furcsa meghibásodásra reflektálva Horner azt mondta, hogy ilyen problémával még soha nem találkozott:

„Úgy tűnik, hogy a boxutcában egy kábelköteg problémája volt, ami a lámpákkal kapcsolatos problémákat okozta. Ez olyan, amit még soha nem láttam.”

A Red Bull csapatfőnök azt nyilatkozta, mikor már Tsunodának sem működött a rendszer, akkor döntöttek úgy, hogy kézzel engedik a versenyzőiket:

,,Az első megállásnál, ahol Max bejött, a lámpa nem aludt ki. Pedig ez egy nagyon egyszerű rendszer. Így arra gondoltunk, hogy az egyik szerelő nem nyomta meg a gombot elég erősen. De a következő boxkiállás egy perccel később volt, aztán megint megtörtént, és ekkor átálltunk egy kézi rendszerre, és a főszerelő elengedte az autókat.”

A malőrök ellenére felemás hétvégét tudhat le az energiaitalos csapat, mert ugyan először a szezon során dupla pontszerzést sikerült elérni, az autók teljesítménye nem volt az igazi.