Kifütyülte Lando Norrist a mexikói közönség, kiderült, mi lehet ennek az oka

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 10. 28.
Lando Norris
Fotó: Clive Rose/Getty Images/McLaren

A Mexikói Nagydíjon elért fölényes győzelme után Lando Norrisnak a lelkes közönség heves füttykoncertjével kellett szembenéznie.

A McLaren pilótája az éve legnagyobb győzelmi különbségét érte el, és a rajtól kezdve végig vezetett, igazán domináns teljesítményt mutatva. A háta mögött zajló események ellenére az új bajnokság új vezetője továbbra is a feladatra koncentrált, míg csapattársa, Oscar Piastri csak az ötödik helyen ért be, és a másik bajnoki esélyes, Max Verstappen sem tudta megszerezni a második helyet, miután az utolsó körben a virtuális biztonsági autó megakadályozta, hogy megelőzze Charles Leclerc-t.

De miért fütyülték ki a mexikói rajongók a britet egy ennyire domináns győzelem után? Julianne Cerasoli újságíró szerint a szurkolók a teljes hétvégén inkább a többi pilótát támogatták:

„Sokan kérdezték tőlem, hogy miért fütyülték ki Norrist. Valójában a teljes versenyhétvégén kifütyülték itt, Mexikóvárosban… A közönség inkább Piastri, és főleg Verstappen mellé állt.”

A kifütyülés a sajtótájékoztatón is témát adott. Cerasoli az X-en elmagyarázta, hogy az egyik újságíró elmagyarázta Norrisnak, miért fütyülték ki a mexikóiak:

„Egy mexikói újságíró Norrisnak a tudtára adta, hogy azért fütyülnek, mert a mexikóiak azt akarják, hogy adja vissza azt a három pontot, amelyeket véleményük szerint Lando tisztességtelenül nyert Piastri előtt Monzában.”

A kifütyülésre reagálva Norris ennyit mondott:

„Az emberek azt csinálnak, amit akarnak, őszintén szólva. Joguk van hozzá, ha ezt akarják. Szóval szerintem ez olykor a sport része… Természetesen nem tetszik. Inkább azt szeretem, amikor az emberek nekem szurkolnak. De nem is értem… Ki érti ezt?”

Carlos Jalife is újságíróként a sajtótájékoztatón elmagyarázta Norrisnak, hogy a kifütyülés oka az volt, hogy szerintük vissza kellett volna adnia a pontokat Piastrinak. A bajnokság éllovasa igazi politikus módjára válaszolt:

„Persze, ha ezt akarják gondolni, akkor joguk van hozzá – azt gondolhatnak, amit csak akarnak. Azt hiszem, mi, istállóként, természetesen megpróbálunk tisztességesen cselekedni. Ez volt a kommentárunk akkortájt.”

Norris láthatóan zavarba jött a Piastrinak történő pontok visszaadása kapcsán feltett kérdésektől. Elkezdett egy hasonló helyzetet említeni, ami tavaly Budapesten történt, amikor a győzelem már látszott, de engednie kellett az alakulata nyomásának, ezért így zárt:

„Joguk van azt gondolni, amit akarnak. De igen, ahogy Oscar megérdemelte a sikerét tavaly Budapesten, én is megérdemeltem, hogy Monzában előrébb legyek. Ennyi a történet.”

Mivel a bajnokság még mindig teljesen nyitott, érdekes lesz látni, hogy végül számítanak-e ezen pontok. Jelenleg csak egy pont választja el a két McLaren-versenyzőt.