Kimi Antonelli az élen, az összetört autókkal tarkított montreali szabadedzésen

A Kanadai Nagydíjra érkezett a Forma-1 mezőnye, és mivel sprintversenyes hétvégéről van szó, mindössze egy egyórás szabadedzés állt a versenyzők rendelkezésére gyakorlásként.
A montreali hétvégére az FIA 6 MJ-ra csökkentette az időmérőkön engedélyezett energiavisszanyerési limitet, hogy elejét vegye a pilóták túlnyújtott, lassú felvezető köreinek. Emellett a hétvégén négy „egyenes módot” (légellenállás-csökkentő zónát) használhatnak a versenyzők, amelyek közül a legújabbat, a 9-es és 10-es kanyar közötti szakaszt kizárólag száraz időben aktiválhatják.
Száraz, napsütéses idő fogadta a mezőnyt pénteken, a kevés edzésidő okán pedig hamar mindenki a pályára is hajtott.
Oscar Piastri volt az első, aki mért kört, Franco Colapinto azonban nem jutott messzire, már a felvezető körön megadta magát az Alpine gázpedálja, és az autó ettől kezdve csak gurulni tudott.
Később Liam Lawson panaszkodott rádión, hogy nem működik a szervó a Racing Bullsban. Hamarosan félre is állt az autóval, ami miatt előbb virtuális safety car (VSC) lépett életbe, majd piros zászlóval meg is szakították a gyakorlást, míg az autót eltávolították a pályáról.
45 perc volt még hátra, mikor a mezőny ismét zöld jelzést kapott. Azonban mivel csak egyetlen szabadedzés áll rendelkezésre a beállítások finomítására és tesztelésre, a piros zászló miatt 4 perccel meghosszabbították a rendelkezésre álló időt.
A folytatás kedzetén Max Verstappen állt az élen, majd George Russell vette át a vezetést.
36 perccel a vége előtt egy alaposan összetört Williams miatt következett a következő piros zászlós megszakítás. Alexander Albon a 6-os és 7-es kanyarok között csúszott a falnak. Azonnal megállt, látszólag eltört az első felfüggesztése. A versenyző szerencsére nem sérült meg.
Albon kiszállt az autóból, és teljesen jól néz ki – ugyanez azonban nem mondható el a versenyautójáról.
Az eset miatt további 15 perccel hosszabbították meg a gyakorlást. A folytatás kezdetén Piastri állt az élen, de ez nem tartott sokáig.
A gyakorlás végéhez közeledve Russell produkált egy látványos csúszást, melynek végén éppen koccolta a falat.
Ezt követően újabb piros zászlós megszakítás következett, de nem Russell, hanem Ocon miatt, aki csúnyán falnak csapta a Haast, miután túlságosan ráment a rázókőre és elvesztette uralmát az autó fölött.
Az elfékezésekkel tarkított gyakorlást végül Antonelli nyerte, Russell és Hamilton előtt.
Végeredmény hamarosan…








