Andrea Kimi Antonelli teljesen sértetlenül megúszta a hétvégén San Marino-i otthonának közelében történt közlekedési balesetet – erősítette meg a Mercedes F1-es csapata.
A fiatal olasz pilóta a baleset után hívta a 911-et, és a rendőrség kiérkezett a helyszínre. A háromszoros Forma-1-es dobogós azonban nem sérült meg. Autója, egy Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+ „Motorsport Collector’s Edition” megsérült, a brackley-i bázisú csapat szerint. Az istálló nyilatkozatot adott ki:
„Megerősíthetjük, hogy Kimit szombat este közlekedési baleset érte a San Marino-i otthonának közelében. Kimi hívta ki a rendőrséget, akik a helyszínre érkeztek. Csak az ő autója volt érintett, és bár jármű megsérült, Kimi teljesen sértetlen maradt.”
Formula 1 driver Andrea Kimi Antonelli was involved in a car accident in San Marino!
According to reports, Antonelli was driving the new Mercedes AMG GT63 PRO Motorsport Collectors Edition, which he was given as a „company car” five days ago.