Kimi Antonelli balesetet szenvedett

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 10.
Andrea Kimi Antonelli
Fotó: Sam Bloxham/Mercedes-Benz AG

Andrea Kimi Antonelli teljesen sértetlenül megúszta a hétvégén San Marino-i otthonának közelében történt közlekedési balesetet – erősítette meg a Mercedes F1-es csapata.

A fiatal olasz pilóta a baleset után hívta a 911-et, és a rendőrség kiérkezett a helyszínre. A háromszoros Forma-1-es dobogós azonban nem sérült meg. Autója, egy Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+ „Motorsport Collector’s Edition” megsérült, a brackley-i bázisú csapat szerint. Az istálló nyilatkozatot adott ki:

„Megerősíthetjük, hogy Kimit szombat este közlekedési baleset érte a San Marino-i otthonának közelében. Kimi hívta ki a rendőrséget, akik a helyszínre érkeztek. Csak az ő autója volt érintett, és bár jármű megsérült, Kimi teljesen sértetlen maradt.”

A 19 éves versenyző részt vesz az első hivatalos F1-es szezon előtti tesztelésen Bahreinben, amely február 11-13. között zajlik.