Kimi Antonelli felülvizsgálatot szeretne: nem jól lengették a sárga zászlót?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 06. 28.
Andrea Kimi Antonelli
Fotó: Sam Bloxham/LAT Images/Mercedes-AMG Petronas

Andrea Kimi Antonelli úgy véli, hogy az Osztrák Nagydíj időmérő edzésén a sárga zászlók körüli vitás helyzetet felül kell vizsgálni.

Az olasz versenyző először az első helyen állt a szombati kvalifikáció Q3-as szakaszában, ám később a harmadik helyre csúszott vissza.

Épp utolsó gyorskörén volt, mikor előrébb járva, Max Verstappen a 9-es kanyarban kicsúszott és a gumifalba vágódott és sárga zászlót kezdtek lengetni miatta.

Antonelli tévesen azt hitte, hogy ezek dupla sárga zászlók voltak, amikor áthaladt a szakaszon, pedig csak szimpla volt, amelyek esetén a versenyzőknek csak le kell venniük a gázt, de nem kell megszakítaniuk a körüket.

Antonelli csapattársa, George Russell sikeresen meg is tette ezt, de még így us tovább javította idejét, így megszerezte a pole pozíciót. Ehhez pedig az is hozzájárult, hogy Antonelli megszakította körét, így nem derült ki, milyen időt tudott volna futni. A pontversenyben vezető olasz így csak a negyedik rajthelyet szerezte meg a két Ferrari, Charles Leclerc és Lewis Hamilton mögött.

„Úgy gondolom, a dupla sárga zászló elég lett volna, mert ilyenkor csak a kört kell megszakítani, de ez biztosan olyan dolog, amit felül kell vizsgálni” – idézte Antonelli válaszát a RacingNews365 arra a kérdésre, hogy jobb lett-e volna, ha piros zászlóval teljesen véget vetnek a kvalifikációnak Verstappen becsapódása után.

„Különösen akkor, ha ez egy nagy sebességű kanyarban történik. Ha lassú sebességről van szó, akkor még egy sima sárga zászló is megfelelő lehet, de egy gyors kanyar esetében azonnal kettős sárga zászlót kellene lengetni.”

„Egy autó a falnak ütközött egy gyors kanyarban, ezért úgy gondolom, hogy ebben a helyzetben nem értem, miért nem jeleztek azonnal dupla sárga zászlót, hiszen ez egy rendkívül gyors kanyar, és ha egyszerre csúsznak ki a versenyzők, az nagyon rosszul végződhet.”

„Szóval egy kicsit zavaros, de ez van.”