Kimi Antonelli máris élesben vezeti a Mercedest 2025-ben!

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 01. 16.
Andrea Kimi Antonelli, mercedes
Fotó: LAT Images/Mercedes-Benz AG

Videók jelentek meg a közösségi médiában arról, ahogy Kimi Antonelli első Forma-1-es tesztjét teljesíti a Mercedes teljes munkaidős versenyzőjeként.

A brackley-i bázisú csapat a spanyolországi Circuito de Jerezbe vitte Antonellit egy kétnapos tesztre, amely 1986-1990 között a Spanyol Nagydíjnak, majd 1994-1997 között az Európa Nagydíjnak adott otthont. A Mercedes W11-est – 2020-as autójukat – a privát teszten álcázott festéssel használták a közelgő szezon előtt.

Annak ellenére, hogy Antonelli újonc, rengeteg tapasztalatot szerzett már Forma-1-es gépekkel. Az Auto Motor und Sportnak adott interjújában a Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff elárulta, hogy Antonelli 9000 kilométert tett meg különféle teszteken. Ez 29,5 versenynek felel meg, egy átlagos, 305 km-es F1-es futamot alapul véve. Ennek ellenére az Ezüstnyilak Lewis Hamilton kiszállása után kockázatot vállaltak vele.

Antonelli az első újonc pilóta, aki a Mercedesnél versenyez, mióta a csapat 2010-ben gyári alakulatként visszatért a királykategóriába, ami rávilágít arra, hogy a német gyártó mennyire hisz benne. A jövő világbajnokaként emlegetik, bár tavaly, az Olasz Nagydíjon a szabadedzésen bemutatkozó versenyző a Parabolicában már 10 perc után balesetet szenvedett.

Később Antonelli újabb szabadedzésen vehetett részt a Mercedesnél Mexikóvárosban, majd a szezon utáni teszten, az Abu Dhabiban található Yas Marina Circuit pályán újra a csapat színeiben rótta a köröket.