Kimi Räikkönen lájkolta saját… vagyis Kimi Antonelli dobogóját

Bár már 2021 végén visszavonult a Forma–1-től, a hétvégi Kínai Nagydíjon mégis felhangzott Kimi Räikkönen neve a dobogón. A szervezők bakija után nemcsak a rajongók, de maga Räikkönen is reagált az esetre.
Vasárnap Andrea Kimi Antonelli 19 évesen megszerezte első Forma–1-es győzelmét, a Kínai Nagydíjon. A fiatal olasz a sport 115. nagydíjgyőztese lett, és érthető módon meghatódott az eredmény okán.
Az ünneplős jelenetek közben azonban nem csak Kiss Norbinak volt nyelvbotlása és mondott Kimi Räikkönent Kimi Antonelli helyett a közvetítésben, hanem a helyszínen is ez hangzott el.
Mikor Kimi Antonellit dobogóra szólították, a hangosbemondóban az hangzott el: „Olaszországból, Kimi Räikkönen”.
Noha tény, hogy Räikkönenék Olaszországba költöztek és nagyon szeretik az országot, de nemzetiségét tekintve finn, és nem mellesleg 2021 végén visszavonult.
Persze ez is nyilvánvaló nyelvbotlás volt, hiszen Räikkönen meglehetősen hosszú, 20 éves karrierje során megszoktuk, hogy a Kimi név után Räikkönen jön.
Mindenesetre Antonelli mókásan értetlen ábrázattal lépett színre, az eset pedig azóta megannyi mémet szült az interneten.
Poénra vette az esetet csapata, a Mercedes is, aki az esetről készült videóra beúsztatta Räikkönen képét is. Ami azonban fokozza a humor-faktort, hogy a posztot lájkolta Kimi Räikkönen és felesége Minttu is.










