Közel húszmillió dollár értékben fejlesztheti motorját a Honda

Az FIA nyilvánosságra hozta a módosított ADUO-program idei évre vonatkozó beosztását. Továbbá az is ismerté vált, hogy mely gyártók mekkora pénzt fordíthatnak most fejlesztésre.
A bejelentés értelmében az ADUO-rendszer a soron következő Kanadai Nagydíj után lép hatályba, tehát azon gyártók, amelyiknek teljesítménye több, mint 2%-kal elmarad a legerősebb erőforrás mögött azok lehetőséget kapnak a fejlesztésre.
Nem meglepő módon a Honda motorral hajtott Aston Martin van a legrosszabb helyzetben, akiknek jelenleg elképesztő méretű a lemaradásuk.
A szabálykönyv a motorfejlesztésre fordítható összegeket is egyértelműen leszabályozza a lemaradástól függően, ennek értelmében:
- a 2-4%-os lemaradásban lévő gyártók maximum 3 millió dollár,
- a 4-6%-os hátrányban lévők maximum 4,65 millió dollár,
- a 6-8%-os tartományban tartózkodók maximum 6,35 millió dollár,
- a 8-10%-kal lemaradók maximum 8 millió dollár,
- a 10%-kal nagyobb hátránnyal bírók pedig maximum 11 millió dollár értékben eszközölhetnek fejlesztést.
Utóbbi kategória kiegészül egy további 8 millió dolláros maximum összeggel, amit a későbbi időszakokból vehetnek igénybe. Tehát a Honda a kanadai futam után 19 millió dolláros költségvetésből dolgozhat majd a hátrány ledolgozásán.








