Lájkokért szegte meg a törvényt a TikToker egy F1-es versenyen

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 10. 31.
Lando Norris, McLaren, F1
Fotó: Lubomir Asenov/LAT Images/McLaren

Egy 18 éves TikToker, aki idén magát biztonsági őrnek álcázva belógott az Ausztrál Nagydíjra, egy melbourne-i bíró „arrogánsnak” bélyegzett és 4000 dolláros ( kb 1,3 millió forint) bírságot szabott ki rá.

A melbourne-i bíróság előtt elhangzott, hogy Nashir Hassani kétségbeesetten kereste a nézettséget és a lájkokat a közösségi médiában, ezért beosont a Forma-1 Nagydíjra és a Rod Laver Arénában tartott Drake-koncert korlátozott területére.

A 18 éves közösségi média felhasználó nyolc vádpontban ismerte el bűnösségét, köztük két esetben csalással szerzett anyagi előny megszerzésében. A bíróság előtt elhangzott, hogy cselekedeteit „tréfának” tekintette.

Pénzbírságot kapott, de elkerülte a büntetőítéletet, miután beismerte a vétségeket.

A bíróság előtt elhangzott, hogy a 18 éves fiatalember egyike volt annak a három férfinak, akik februárban magukat biztonsági őrnek álcázva hatoltak be a Melbourne Parkba. A biztonsági kamerák felvételein látható, ahogy az esemény helyszínén sétálnak. A csoport állítólag hamis biztonsági dokumentumokat állított elő, és megpróbálta azokat felhasználni, hogy bejusson a korlátozott területekre.

Végül a valódi biztonságiak elfogták őket.

Később, március 16-án a csoport állítólag megpróbált beosonni az Albert Parkba, hogy megnézze a Forma-1-es nagydíjat.

Hassani később közzétett egy videót a TikTokon, amelyen látható, hogy láthatósági mellényeket viselnek, és hamis biztonsági igazolványokkal jutnak be a helyszínre.

„A tömeg egyáltalán nem kérdezett minket” – hallatszik egy hang a videón, amelyet később a TikTok moderátorai eltávolítottak.

„Így jutottunk be a nagydíjra, és jutottunk be ingyen egy 7000 dolláros jegyárú területre.”

„Felvettük a hamis biztonsági ruhánkat, és kérdés nélkül átmentünk a bejáraton”

„Szabadon tehettünk, amit akartunk, ezért megnéztünk néhány helyet, ahová csak mi juthatunk be.”

A csoport állítólag elhagyta az eseményt, de március 26-án a victoriai rendőrség vádat emelt ellenük.

Surpriya Lal, Hassani védőügyvédje a bíróságnak elmagyarázta, hogy ügyfele először jelent meg a bíróság előtt, hozzátéve, hogy „elragadtatta magát” és megbánta tettét, mivel vicces videókat akart készíteni.

Hozzátette, hogy ügyfele az RMIT-re iratkozott be, és kiberbiztonsági tanfolyamot végzett. Emellett saját digitális marketing céget is alapított.

Rosemary Falla bíró Hassani viselkedését tragikusnak minősítette, de úgy vélte, hogy „az egyetlen megfelelő büntetés a pénzbírság”, majd 4000 dolláros bírságot szabott ki.

„Tragikus helyzet, hogy ön és tettestársai annyira elszántan akartak lájkokat és megtekintéseket szerezni a közösségi médiában, hogy hajlandóak voltak megszegni a törvényt, ami negatívan befolyásolja a jövőjüket” – mondta a bíró.

„A közösségnek joga van bízni abban, hogy az ilyen rendezvényeken alkalmazott biztonsági őrök jóhiszeműek és törvényes biztonsági őrök.”

„Melbourne-t gyakran a világ sportfővárosaként emlegetik, és sokan keményen dolgoztak azért, hogy megkapják ezt a címet.”

„Magatartásával Ön jelentős hatással volt erre.”