Lando Norris veszélybe sodorta magát a verseny után – akár büntetést is kaphat érte

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 23.
Lando Norris
Fotó: Glenn Dunbar/LAT Images/McLaren

Lando Norris potenciálisan problémás helyzetbe sodorta magát a Las Vegas-i Nagydíj leintése után.

A bajnokság éllovasa a dobogós interjúk során káromkodott, ami miatt akár büntetést is kiszabhat rá az FIA

Miután Max Verstappen mögött a második helyen végzett, Norris beszélt az első kanyarban történt incidensről, amikor megpróbálta maga mögött tartani Verstappent, de elfékezte magát és lesodródott a pályáról, átengedve ezzel a vezetést a hollandnak.

Verstappen ettől kezdve folyamatosan növelte az előnyét, és Norrisnak már nem volt lehetősége visszaszerezni a pozíciót.

A verseny utáni interjúban Norris úgy fogalmazott az első körben történtek kapcsán, hogy „ezt én b***tam el”. Ezzel azonban megsértette a versenyzők számára kétrehozott káromkodási tilalmat.

2024-ben Mohammed Ben Sulayem, az FIA elnöke lépett fel a káromkodó versenyzők ellen. Végül kompromisszum született, miszerint a rádiós kommunikáció nem tartozik a szabályok hatálya alá, de a médiában való megjelenés során történő káromkodás igen.

A káromkodás eseteit az FIA eseti alapon vizsgálja, és eldöntik, hogy intézkednek-e az esetben. Norris azonban olyan büntetést biztosan nem fog kapni, amely a versenyzését befolyásolná.

https://motorsportol.hu/f1/2025/10/19/igy-karomkodott-leclerc-a-csapatradioban-a-balszerencseje-utan/