Lando Norris visszautasította Alonso vádjait, szerinte egyesek túl sokat beszélnek

Lando Norris arra szólította fel a versenyzőket, hogy ne beszéljenek olyan dolgokról, amelyekhez nem értenek. Mondta ezt azt követően, hogy több riválisa – köztük Fernando Alonso – is felvetette a kérdést, hogy a topcsapatok hogyan képesek a Forma–1 költségplafonja mellett is gyakori fejlesztéseket végezni.
A regnáló világbajnok Norris megjegyzései azt követően hangzottak el, hogy Alonso meglepetésének adott hangot a rivális csapatok szünet nélküli fejlesztési ütemével kapcsolatban. Utalt ugyanis arra, hogy egyes csapatoknál úgy tűnik, mintha a költségkorlátozások ellenére is lenne egy „pénzgyár” a gyárban. Mindeközben az ő csapata, az Aston Martin korábban közölte, hogy a nyári szünet előtt nem tudnak jelentős fejlesztéseket bevezetni az AMR26-ra.
Norris elutasította az efféle megjegyzéseket.
„Szerintem a versenyzők túl sokat beszélnek” – idézte a GPblog.
„Nem értik, mit csinálunk. Nem ők a könyvelők. Nem igazán tudják, hogyan működik ez. Egyáltalán nem lep meg.”
„Szerintem attól függ, milyen gyorsan reagálsz a dolgokra. Attól függ, mennyi időt szánsz egy-egy elemre, mennyi időt töltesz vele télen, meg ezek a kis apróságok. Az is számít, mennyire hatékonyan gyártatod le és készíted el az alkatrészeket. Szóval nem hiszem, hogy az emberek beszélhetnek más csapatokról. Egyik csapat jobban teljesít, mint a másik, és minden lehetséges módon felül kell múlnod őket” – magyarázta.
Mindeközben az Osztrák Nagydíj hétvégéjén, a csapatfőnök Andrea Stella kiemelte, hogy a Ferrari és a Red Bull legutóbbi fejlesztései miatt lemaradtak riválisaiktól.
Stella a kvalifikáció után felszólította csapatát, hogy nagyobb intenzitással dolgozzanak a fejlesztéseken, hogy így csökkenthessék a lemaradást.
„Magasabb fordulatszámra kell kapcsolnunk a motorunkat. Nagyobb intenzitással kell dolgoznunk. Hatékony megoldásokat kell tudnunk nyújtani. Amit a fejlesztési tervekben látok, az nagyon ígéretes, különösen az aerodinamikai fejlesztések tekintetében. Ugyanakkor ezeket a fejlesztéseket a lehető leghamarabb be kell vezetnünk a pályán.”








