Lawrence Stroll névhasználati jogot vesz, miközben rosszul teljesít az Aston Martin

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 20.
Aston Martin
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Aston Martin F1 Team

50 millió fontért Lawrence Stroll megvásárolja az Aston Martin Formula 1 csapat névhasználati jogait.

A brit márka a pénzügyi helyzetének stabilizálása érdekében úgy döntött, hogy eladja a névhasználati jogokat többségi részvényesének. A The Guardian szerint az Aston Martin kijelentette, hogy „2025-ös eredményei rosszabbak lesznek a City előrejelzéseinél, ami 2024 szeptembere óta az ötödik profitfigyelmeztetés”.

Az üzlet még a részvényesek hivatalos jóváhagyására vár, de a vállalat több mint 50%-át birtokló befektetők elvben már támogatják ezt a lépést. Adrian Hallmark, az Aston Martin vezérigazgatója 2025 októberében a The Telegraphnak így nyilatkozott:

„Ezt az évet jelentős makrogazdasági nehézségek jellemezték, így az amerikai vámok tartós hatása és a gyenge kereslet Kínában.”

Stroll irányította a Yew Tree Investments konzorciumot, amely 2020-ban 182 millió fontot fektetett be az Aston Martinba a vállalat 16,7%-os részesedéséért. Míg az autógyártó cég a nyereséggel küzd, az F1-es csapat is problémákkal szembesült a bahreini előszezonbeli tesztelés során. A 2026-os idény az Aston Martin és a Honda motorgyártó együttműködésének a kezdetét jelenti, és az első év a Silverstone-i csapat számára, amelyben Adrian Newey a csapatfőnök és a műszaki igazgató is. A japán gyártó február 20-án közleményt adott ki, amelyben elmagyarázta az alakulat által tapasztalt problémák jó részét.

„A tegnapi utolsó etapunk Fernando Alonso akkumulátorával kapcsolatos problémát mutatott, ami befolyásolta az Aston Martin Aramco Formula One Team tesztelési tervét. Azóta szimulációkat végzünk a HRC sakurai tesztpadján. Emiatt, valamint a hajtásegység alkatrészeinek hiányában a mai ütemtervet nagyon korlátozottá tettük, és csak rövid szakaszokból áll.”

Az Aston Martin később, körülbelül két órával a délutáni edzés vége előtt, csak néhány kört teljesítve, korán be is fejezte a napot.