Leclerc a kormányt ütve, káromkodva szidta önmagát

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 07. 06.
Charles Leclerc
Fotó: Scuderia Ferrai

A Ferrari monacói versenyzője, Charles Leclerc meglehetősen dühös volt magára a Brit Nagydíj időmérő edzése után, mert hibázott az utolsó gyorskörén a Q3-ban. 

Leclerc a levezető körön, csapatrádión átkozta magát, amiért csak a 6. rajthelyet szerezte meg a vasárnapi versenyre.

Leclerc és csapattársa, Lewis Hamilton számára nem volt egyszerű a Q1, mivel épp csak, hogy továbbjutottak, miután Franco Colapinto balesete átszabta a menetrendjüket. Azonban utána a Q2-ben ők végeztek az első két helyen.

A Q3-ban előbb Oscar Piastri volt az ideiglenes pole pozícióban, mögötte Lando Norris. Végül Piastri és Hamilton volt csatában a pole-ért, de Hamilton apró hibák miatt csak a 4. helyre tudott befutni. Korábban Leclerc elvesztette az irányítást az autó felett, és néhány tizedet veszített.

Amikor a monacói átlépte a célvonalat, frusztrációja szemmel látható is volt: ököllel ütötte a kormányt. Majd a csapatrádión kezdett masszív önostorozásba:

„B*ssza meg, b*ssza meg, b*ssza meg, b*ssza meg, b*ssza meg. Olyan kib***ott szar vagyok. Ennyi vagyok.”

Charles Leclerc két és fél tizeddel maradt le a pole pozícióról, ami nagyjából megegyezik azzal az idővel, amit az utolsó pár kanyarban eldobott magától. A pole-t végül Max Verstappen szerezte meg.