Leclerc azt hitte, hogy Verstappen kiesett, ő pedig dobogós

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 09. 26.
Charles Leclerc
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Charles Leclerc azt hitte, hogy dobogóra állhat a Japán Nagydíjon, mert azt gondolta, hogy Max Verstappen kiesett a versenyből.

Leclerc a negyedik helyen végzett Szuzukában, ahol ismét Verstappen diadalmaskodott, bebiztosítva ezzel a Red Bull konstruktőri bajnoki címét.

A monacói azonban a verseny után elárulta, hogy meg volt győződve arról, hogy a dobogós helyezés már a zsebében van, miután egy félreérésnek köszönhetően azt hitte, hogy nem csak Sergio Pérez, hanem a másik Red Bull versenyző, Verstappen is kiesett.

„Nem is követtem, hogy mit csinált Max, mert azt hittem, hogy láttam, hogy megállt a biztonsági autó(s fázis) alatt, vagy a biztonsági autó után. Nem tudom, mi történt ott, de azt hittem, hogy akkor már kiesett a versenyből” – mondta.

„Szóval azt hittem, hogy dobogóra állok, egészen az utolsó körig, amikor felnéztem és láttam, hogy a negyedik helyen vagyok.”
Leclerc kifejtette, hogy a pálya egyik kivetítőjén azt vélte látni, hogy Verstappen egy ponton lassan halad, ez vezetett a félreértéshez.

„Egy ponton lelassított, nem? A 14-es kanyar kijáratánál? Azt hiszem, a VSC-nél volt, amikor megállt a bal oldalon, mi pedig megelőztük” – mondta a monacói, de a riporterek tisztázták a zűrzavart.

Jó eséllyel az (is) zavarhatta meg, hogy Pérez kétszer állt ki a versenyből.