Leclerc és Hamilton is ott akarnak F1 versenyt, ahol utoljára azt tinédzserként indultak

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 03. 11.
Lewis Hamilton, Charles LEclerc
Fotó: Scuderia Ferrari HP

A Ferrari pilótái, Charles Leclerc és Lewis Hamilton megosztották, mely helyszíneket szeretnék leginkább látni a Forma-1 versenynaptárában, és a monacói Makaót nevezte meg.

A téma egy nemrégiben tartott rajongói kérdések és válaszok során merült fel, amikor a két versenyzőt megkérdezték, mely pályákat szeretnék látni a Forma-1-ben a jövőben. Leclerc a Makaói Nagydíjhoz használt híres utcai pályára emlegette:

„Makaó! Soha nem szerepelt a száguldó cirkuszban, de imádom ezt a pályát. Bárcsak F1-es autóval is mehetnénk rajta.”

A szűk és technikás Guia Circuit Makaóban autósportolós körökben az egyik legigényesebb utcai pályának számít, a keskeny elrendezéséről, magasságváltozásairól és szűk korlátjairól ismert. Leclerc és Hamilton is rendelkezik személyes tapasztalattal a pályával kapcsolatban, a karrierjük korábbi szakaszából. Hamilton 2004-ben indult a Makaói Formula 3-as versenyen, míg Leclerc 2015-ben második lett a versenyen junior együléses karrierje során. Bár a Forma-1 még soha nem versenyzett ezen a pályán, a Makaói Nagydíj régóta az egyik legrangosabb junior motorsport-eseménynek számít, és számos olyan pilóta indult rajta, akik később eljutottak a királykategóriába.

Hamilton – aki szintén lobbizott egy F1-es verseny Makaóban történő megrendezéséért – eközben elismételte régóta vallott álmát, miszerint a Forma-1-nek vissza kellene térnie Afrikába:

„Afrikában is kell rendezni egy futamot. Minden alkalommal, amikor egyeztetünk erről, ezt mondom.”

A hétszeres világbajnok azt javasolta, hogy a Forma-1 térjen vissza a történelmi Kyalami Grand Prix Circuit pályára Dél-Afrikában, ahol utoljára 1993-ban rendeztek versenyt, vagy építsenek egy új pályát a kontinens másik részén:

„Vagy visszahozzuk Kyalami-t, mert ott már van versenypálya, vagy építünk egy újat máshol. Ruanda elképesztő. Az a kontinens bármely pontja fantasztikusan hihetetlen hely.”

Afrika jelenleg az egyetlen lakott kontinens, ahol nincs verseny az F1 naptárában, amit Hamilton az elmúlt években többször is hangsúlyozott, miközben a sportág terjeszkedését szorgalmazta a régióban.