Leclerc is csatlakozott a fanyalgókhoz – Bővült a 2026-os F1 autók kritikusainak tábora

Charles Leclerc nagyjából egyetért Lando Norris legutóbbi véleményével az új generációs Forma-1-es autókról.
A címvédő világbajnok az Ausztrál Nagydíj időmérő edzése után elmagyarázta, hogy egy év alatt a legszórakoztatóbb autókról a legkevésbé szórakoztatóakra váltottak:
„Ismertem már mókásabbakat. Már mondtam ezt korábban, nem akarom túl sokszor ismételni magam. Biztosan nem ezek a legszórakoztatóbb autók vezetési szempontból. Némi munkával remélhetőleg csökkenteni tudjuk azért ezt a különbséget.”
A monacói pilóta a negyedik helyen végzett, és körülbelül nyolc tizeddel volt lassabb, mint a pole pozíciót megszerző George Russell a Q3-ban. A Ferrari pilótáját arról is faggatták, hogy miért tűnik egy kicsit felszabadultabbnak, mint tavaly:
„Talán azért, mert ez az első verseny. A nyaralásom alatt feltöltődtem, feltehetően ezért. Ugyanakkor remélem, hogy hamarosan kicsit közelebb kerülünk az előttünk állókhoz. Úgy értem, óriási a különbség. Szóval viszonylag sok időbe fog ez telni.”









