Leclerc máris temeti a Ferrarit, szerinte lehengerlő a Mercedes előnye

Az Ausztrál Nagydíj pénteki napján Charles Leclerc kissé borúsabban értékelt, szerinte a Mercedes előnye tetemesnek tűnik az első edzések után.
Jól indult a Ferrari és a monacói számára a szezonnyitó, az első szabadedzést Leclerc nyerte, csapattársa Hamilton előtt, végig komoly tempót diktálva a Red Bullokkal. Itt úgy tűnt, hogy a többi rivális lépés hátrányban van.
Aztán a második edzésen gyorsult mindenki, de leginkább a címvédő McLaren és a Mercedes. Piastri a hétvége addigi legjobb idejével nyerte a második edzést, a két Mercedest megelőzve. Leclercék hátránya már több tized volt.
Ám a versenytempó volt az, ami igencsak figyelemre méltónak bizonyult a Mercedes részéről, ami miatt a Ferrari pilótája kissé borúsabb a folytatást illetően.
„Szerintem a Mercedes szép lassan egyre többet mutat meg magából, a második edzésen már láthattuk, hogy lemaradásban vagyunk hozzájuk képest. Egyértelmű, hogy nagyon erősek, különösen a versenytempóban. Azt nem tudom, hogy egy körön mekkora előnyök van, de a hosszú etapokon tetemes a különbség hozzánk képest.” – kezdte Leclerc.
„Nagyon, nagyon lenyűgöző versenytempót mutattak. Oscar is remek kört futott, de nem tudom, hogy mit csinálnak a két autóval, lehet mást próbálgattak, mivel Lando eléggé hátul végzett. Ez még csak az első verseny az új autókkal, így sok a kérdés még, de a hosszú etapokon kapunk majd némileg tisztább képet, hogy ki hol is tart. Remélem tévedek, és szombaton sokkal gyorsabbak leszünk, de jelenleg úgy néz ki a dolog, hogy a Mercedes egy lépéssel mindenki előtt jár, majd következik a Red Bull, a McLaren és csak utánuk jövünk mi.” – tette hozzá.







